Aralık 2019 Yay Burcunda Güneş Tutulması ve Değişimin Tetiklenişi…


Aralık 2019 Yay Burcunda Güneş Tutulması ve Değişimin Tetiklenişi…

Merhaba arkadaşlar,

2019’un son ayına girdiğimiz bu günler aslında 2020 öncesinde derin bir nefes almamız için bize iyi gelecek. Hem ekonomik olarak hem ilişki dengeleri ön planda olacak. 2020 yılını ayrıca değerlendireceğim ama son yıllarda yaşanan gelişmelerden daha güçlü etkileri barındıracak olan 2020 hiç hesaplamadığınız ve planlamadığınız konuları/yetenekleri ve gündemleri önümüze getirecek.

Oldukça güçlü bir değişeme hazır olun ve sakın direnmeyin… ama şimdi Aralık ayına biraz daha detaylı bakalım.

26 Aralık hem Aralık ayının en kritik günü hemde aslında hayatımızda 2020 yılında yaşayacağımız dönüşümün tetikleyicisi olacak. Yaşayacağımız yeni Ay'da, 9 derece Yay burcunda gerçekleşecek.

Özellikle Yay yükselenler ve/veya Ay burçları Yay olanlar için, bu tutulmanın etkilerinin daha güçlü bir şekilde yaşanması muhtemeldir. Yay burcunda farklı gezegenleri olanlar bu gezegen konularında ani değiş yaşayabilirler. Bu değişimlerin bir kısmı ilk etapta bizi zorlasa da aslında ruhsal özgürlüğümüz için geldiğini idrak edebilirsek 2020 yılı çok daha keyifli geçer.

Bu tutulmada Güneş ve Ay, Yay burcunda Merkür, Jüpiter, Satürn ve Ketu ile birleşiyor. Bu gruplaşmada yıkıcı etkiler taşıyan, çözülmeyi ve gizli bilgiyi temsil eden Moola Nakshatra da yaşandığı için tetiklenen değişim bir anda hayatımıza girecek.

Ama bu etkiyi hayatımızdaki gerçeğini görme ve gizli bilgileri ortaya çıkarma arzusu olarak görebilirsek ve geleni olduğu gibi kabul edebilirsek önümüzdeki aylar daha verimli geçecek.

12 Aralıkta Boğa burcunda yaşayacağımız dolunay ekonomi açısından verimli sonuçlar ortaya çıkartacak (ABD-Çin Anlaşması) 15 Aralıkta ise Venüs Oğlak burcuna geçerek yılsonuna kadar ekonomi arenasında dünyayı destekleyecek.

25 Aralıkta ise yani tutulmadan bir gün önce Mars Akrep burcuna geçerek Şubat ayı başına kadar tutulma ile birlikte yeni sürprizler ve küresel olarak yeni gündemler yaratacak. Bir süredir sessiz kalan ama yapılanmaya devam eden Radikal dini grupların faaliyetleri gündeme gelebilir.

Şimdi, özellikle ve sadece transit etkisi olarak Vedic Ay burçlarına göre Aralık ayında hayatımızda tetiklenebilecek konuları genel hatları ile ele alalım. Bu etkiler kişisel haritalarımız ve yaşadığımız Dasha’ların etkileri ile aynı Ay burcunda olan kişiler arasında bile önemli farklılıklar yaratacak.  Bu etkiler 2020 yılı içinde de bizleri etkileyecektir.

Ay burcunuzu öğrenmek ve 2020 yılı kişiye özel detaylı analiz için bana mail atabilirsiniz.

Karma@karmikastroloji.com

Sevgiler…

Kayhan Ergezen

 

Koç:  Bu ay karışık sonuçlar elde edeceksiniz. İlk yarıda çok fazla çalışma baskısı ve itibarınızla ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Üst düzey yetkililerinizle yanlış anlaşılmalar olabilir. Pozisyonunuzda bir değişiklik olacak ve bu ayın üçüncü haftasından itibaren iş yükünüzü azaltacak. Bu süreçte işyerindeki iletişime özen gösterin. Finansal olarak iyileşme göreceksiniz, ani ve beklenmedik bir kazanç için fırsatları değerlendirin. Aralık ayında araba sürerken veya seyahat ederken dikkatli olmaya çalışın. Hastalıklardan direnciniz zayıflayacağından bazı sağlık problemleriniz de olacaktır. Yemek yeme alışkanlıklarına dikkat et. Bu ayın son haftasından itibaren sağlığınız iyi olabilir. Aile hayatı bu ay için iyi olacak. Bu ayın üçüncü veya dördüncü haftasında aile üyelerinizle birlikte uzun bir yolculuk yapabilirsiniz. Babanızın veya evdeki yaşlılardan birinin bazı sağlık sorunları olabilir

 

Boğa:  Bu ay sizin için engel, gerilim ve zorlanma yaşayacağınız bir ay olacak. Bu ay boyunca depresif ve sinirli kalma potansiyeliniz yüksek. Kariyerde birçok zorluk olacaktır. Çok fazla iş yükünüz olabilir ve bu ay içinde bir süre başka bir yerde de çalışmak zorunda kalabilirsiniz. Olumsuz etkiyi azaltmak için üst düzey yetkililerinizle ve diğer iş arkadaşlarınız ile ekstra çaba ile iyi ilişkiler sürdürmeye çalışın. İşinizle ilgili herhangi bir önemli kararı almayın; aksi halde bir başarısızlıkla sonuçlanabilir veya gereksiz sorunlar ortaya çıkabilir. Son iki hafta içinde ağır harcamalarla karşılaşabilirsiniz. Gereksiz harcamalardan kaçınmaya çalışın. Eşiniz ile bazı yanlış anlamalar nedeni ile sorun yaşayabilirsiniz. Bir şey vaat ederken dikkatli olmalısınız. Bu ay ilişkinizde uyum ve karşılıklı anlayışı yakalamak kolay gözükmüyor. Kadınlar için “kadın hastalıkları” sorunları gündeme gelebilir. Bu ay kontrole gitmek faydalı olabilir.

 

İkizler:   Bu ay çok fazla çalışma baskısı olacağından ve hiç kimse işinizle ilgili olarak sizi desteklemeyeceğinden daha fazla zorlanacaksınız. Pozisyonunuzda bazı değişiklikler olabilir hatta bununla bağlantılı bir yolculuk yapabilirsiniz. Bu ay kazancınızda bir artış yaşayabilirsiniz. İşinizi genişletmeyi planlıyorsanız, ilk iki haftada işleme başlamak daha iyi olacak. Aile hayatı iyi olacak. Partneriniz içinde maddi konularda olumlu gelişmeler olacak.

 

Yengeç:  Ay burcu Yengeç olanlar için güzel bir ay. İşinizde daha iyi zaman geçireceksiniz ve bu ay içinde bulunduğunuzda pozisyonunuzda terfi veya iyileştirme olacak. Ayrıca, üst düzey yetkilileriniz ve astlarınızdan da iyi destek alacaksınız. Beklemedeki işleri bitireceksin. Kariyerde ani bir değişiklik ya da bu ay içinde beliren kariyerde iyileşme olacak. Fikirleriniz veya planlamanız adınızın duyulmasını sağlayabilir. Parasal anlamda karışık bir ay olacak. Geliriniz tatmin edici olsa da aile içinde harcamalar artma eğiliminde. Çeşitli kaynaklardan gelir girişi olacak. Araç kullanırken dikkatli olmalısınız. Mars'ın beşinci evinize geçişi kan ve kalple ilgili bazı sağlık sorunları doğurabilir. Bu nedenle, uygun bir şekilde dinlenmeniz ve öfkenizi ve yiyecek alışkanlıklarınızı kontrol etmeniz iyi olur. Evinizdeki atmosfer keyifli olacak ve aile üyeleri size tam destek verecek.

 

Aslan: Bu ay karışık bir sonuçlar elde edeceksiniz. Kariyer ve aile ilişkileri açısından iyi bir ay olacaktır. İşinizde stres ve iş yükünüz bu ay azalacak. Ayrıca, üst düzey yetkililerinizden destek alacaksınız. İş stresi azalacak ve kendinize vakit ayırabileceksiniz. İş arayanlar ise, bu ay bir iş bulabilirler. Eş ile ilgili bazı sorunlar olacak, bu sorunlar sizin öfke kontrol başarınıza paralel büyüyecek. Annenizin  sağlığı gündeme gelebilir.

 

Başak: Bu ay iş yerinde daha akıllıca çalışmalısınız. Ayrıca işle ilgili bazı yolculuklarınız olacak. Özellikle meslektaşlarınızla iletişime geçerken dikkatli olun, çünkü bazı yanlış anlaşılmalar veya aleyhinize olumsuz konuşmalar olabilir. Önemli girişimlerinizin çoğunda başarı elde edersiniz. Yazarak bir iş yapıyorsanız, bu ay bunları daha geniş okuyucu kitlesine ulaştırmak için doğru zaman. Aile içinde bazı sorunlar keyfinizi kaçırabilir.  Akrabalar ayrıca sizinle ilgili bazı söylentiler yayabilir. Kardeşlerden destek alabilirsiniz. Mide ve göğüsle ilgili bazı sorunlarınız olabilir. Özellikle bu ayın üçüncü haftasında sağlık, duygular ve sinirle ilgili konularla ilgilenmeniz gerekebilir.

 

Terazi: Bu ay Teraziler için iyi bir ay olacak. İşyerinde tatmin edici bir dönem olacak. Bu ay sizin lehinize bazı değişiklikler veya promosyonlar olabilir. Daha az iş stresi yaşayacaksınız ve bekleyen işler sona erecek. Başarı ve mutluluk bu ay boyunca yanınızda olacak. Güç, canlılık ve zindelik ile dolu olacaksınız. Yeni bir işe girmeye çalışan veya işi değiştirenler, bu ay istenen sonucu alacaklar. Finansal olarak bu ay iyi olacak çünkü gelirinizde bir artış olacak ve yatırımlarınızdan kazanacaksınız. Evdeki genel atmosfer de hoş ve uyumlu olacak. Ayrıca bu ay her zamankine oranla daha çok seyahatiniz olacak.

 

Akrep: Bu ay Akrepler için iyi bir ay olacak. İşinizde ve girişimlerinizde başarılı olacaksınız. Kariyer anlamında bu ay iyi bir başarı sağlayacak. İş yükünüz artacak ve bu sizde strese neden olacak ama aynı zamanda konumunuzda ve itibarınızda bir yükseliş göreceksiniz. Bu ay içinde belirten uzun bir yolculuk olacak. İhmaliniz nedeniyle üst düzey yetkililerinizle ilgili ufak tefek sorunlar olabilir, bu nedenle işinize konsantre olun, aynı zamanda üst düzey görevlilerinize karşı nazik olun. Ayın son iki haftası maddi olarak daha sağlıklı.  İş yükü nedeniyle sırt ağrıları konusunda da dikkatli olmalısınız. Bu ayın ikinci yarısı daha fazla iş ve gelir sağlayacaksınız. Ayrıca bu ay yeni bir proje başlatabilirsiniz.

 

Yay: İşinizde daha fazla sorumluluk ve iş yükü olacak. Temelde bu ayın ilk yarısı çok stresli olacak ve ikinci yarısı biraz iyi zaman geçireceksiniz. Bu aynı zamanda işinizi değiştirmek için iyi bir zaman değil. Rakip ve düşmanlarınızın sizinle ilgili söylemlerine dikkat edin. Harcamalarınız kontrolden çıkabilir. Aile hayatı iyi olacak. Eş ve çocuklar sizi destekleyecek. Bu ay çok fazla zihinsel stres yaşayacaksınız ve bu, mide ve sırtla ilgili bazı küçük sağlık sorunlarına neden olabilir. Düşmanlarınız ile ilgili dikkatli olmalısınız.  

 

Oğlak: Bu ayın ilk yarısı, bekleyen çalışmalarınızı tamamlamanıza yardımcı olacak ve daha rahat bir süreç yaşayacaksınız. İkinci yarıda ise, beklenenden daha fazla harcama etkisine dikkat edin. İş yükünüz fazla ve yardım almanız zor gözüküyor. İşyerinizde bazı yanlış anlama veya gereksiz sorunlar olacaktır. İletişime çok dikkat edin. Önemli girişimlerinizin çoğunda başarı elde edersiniz. Üçüncü haftadan itibaren işler olumsuz yönde değişecek, ilk iki hafta içinde tüm önemli çalışmalarınızı tamamlayın. Para genelde çeşitli kaynaklardan gelecek. Ancak aynı zamanda, harcamalarınız da bu ay yüksek olacak. Önemli bir satın alma için, bu ay uygun değildir. Bu ayın son iki haftasında spiritüel/manevi bir yolculuk yapabilirsiniz. İş dünyasında bu ay ilk yarısı iyi olacak ikinci yarıda daha az iş olacak. İşletmeniz veya mesleğinizle ilgili önemli kararlar almak için iyi bir ay değil. Son iki hafta içerisinde, mide ve gözlerle ilgili bazı sağlık sorunları olabilir.

 

Kova: Özellikle iş hayatınızda başarılı olacağınız bu ay sizin için oldukça iyi sonuçlar üretecek.  Kariyerinizde bu ay içinde ilerleme ve lehinize değişiklikler olacaktır. Ayrıca yöneticinizden destek alacaksınız. Yöneticilerinizi etkilemenin kolay olacağı fırsatlar oluşacak. Terfi ve promosyon muhtemeldir. Gelirinizin artmasına rağmen harcamalar nedeniyle para biriktirmek hala zor. İlişkinizde bir soruna neden olabileceği için herhangi bir söz vermeyin. Çocuk sağlığı ile ilgili ufak tefek konular gündemde olacaktır. Bu ayki tek sorun fiziksel olarak yorgunluk ve hastalık olacak.  Kazalara karşı ekstra dikkat edin. Serbest meslek sahipleri, iş ve meslek alanlarında büyüme sağlayacağı bir süreç. Yeni bir proje başlatmak için uygun zaman.

 

Balık:  Bu ay ay yükselen Balıklar için iyi geçecek. Her türlü ilişki size fayda sağlayacak güçte. Sosyal olmak ve bu ilişkileri lehinize kullanmak için doğru zaman. Fikir ve planlarınız size daha fazla itibar kazandırmak için yardımcı olacaktır. Kariyer olarak iyileşmenin başladığı dönem. Ayın ilk yarısında verimli bir yolculuk olabilir. Bu ay içinde iş yerinizde yada kariyerinizde beklenmedik bir değişiklik olabilir. Bu değişim size önümüzdeki dönem büyük fayda sağlayacak. Para konusunda da iyi bir süreç sizi bekliyor.  Aile ve eş ile ilişkide bu ay oldukça keyifli gözüküyor. Bu ay evde bir kutlama/seremoni olabilir. Sağlık açısından, bu ay sinirler ve sindirim ile ilgili sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

 

Ay burcunuzu öğrenmek ve 2020 yılı kişiye özel detaylı analiz için bana mail atabilirsiniz.

Karma@karmikastroloji.com

Tarih: 3 Aralık 2019
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Esentepe Mahallesi
Erkılıç Caddesi
No:6/1 Daire:29 Yasakule - Kartal/İSTANBUL
0216 311 03 07 - 0532 451 54 78
karma@karmikastroloji.com
SOSYAL MEDYA