Vedic Astroloji ile 2020 Yolculuğu “Ruhsal Uyanış”


                                                         Vedic Astroloji ile 2020 Yolculuğu

                                                                          “Ruhsal Uyanış”

Merhaba arkadaşlar, herkese 2020 yılından mutluluklar dilerim… 2020 yılında karşımıza çıkacak fırtsalar ve riskleri bilerek bunlardan faydalanmak/tedbir almak için Vedic Astroloji yolumuz ışık tutacak.

2020 yılında 2 ana tema hayatımızı etkileyecek…. “Ruhsal Arayış” ve “Sorumluluk”

 

                Jüpiter, 2020'ye girerken Yay burcunda Ketu ile birleşecek ve bizi kendi içimizdeki ruhsallığı aramaya ve hayat amacımızı sorgulatmaya yönlendirecek. Jüpiter’in 28 Mart 2020'de Oğlak burcuna girecek ve bize 30 Hazirana kadar bu burçta kalırken 2021 için bize bir demo yaşatacak. 1 Temmuz ile 20 Kasım arasında ise tekrar Yay burcundaki yolculuğu ile manevi tarafın güçlendiği bir süreç yaşanacak. Ancak bu süreçte maddi hırslar peşinde yoğunlaşanlar için içsel boşluk daha da büyüyecek. Elde edilen maddi başarının çok tatmin etmediği bir yıl yaşayacağız.

Satürn, 23 Ocak 2020'de Oğlak burcuna geçecek. Satürn, Oğlak burcunda 10 Mayıs 2020'de geri hareketine başlayacak ve 28 Eylül 2020’ye kadar devam edecek. 2020'de Satürn Oğlak burcunda Güneş tarafından yönetilen Uttarashadha takımyıldızında bulunacak. Satürn’ün bu transiti bize sorumluluk almamız gerektiğini söylüyor. Gezegenin transit etkisinin yaşanacağı ev ve etkilediği ev konularında ne kadar erken sorumluluk alabilirsek bu süreç o kadar verili olacak.

Rahu, 24 Eylül 2020'ye kadar İkizler burcunda kalırken, 24 Eylül’de Boğa burcuna geçerek hayat odaklarımızı bir kez daha değiştirecek.

2020 geneli tabii ki kişisel haritalarımızda çok farklı etkiler yaratacak ama genel etki değişim olacak… Ruhsal bir uyanış kapıda..bu tabii mevcut kalıplarınızın yıkılması anlamına geldiği için kalıplarınıza tutunduğunuz ölçüde huzursuzluk ve ruhsal gerginlik etkileri de yaşanacaktır.

2020 yılı içinde birçok özel gezegensel etkiler yaşayacağız, bunları zamanı geldiğinde aylık yorumlarda ve günlük paylaşımlarda sizlere iletiyor olacağım. Ama 2020 Şubat ile ilgili ufak bir dikkat çekmek istiyorum. Şubat ayında Jupiter ve Ketu birleşimine Mars’ta katılıyor. Şubat ayı ani beklenmedik gündemlerimiz olacak, hem kişisel hayatlarımızda hemde dünya genelinde… Şubat ayında daha ayrıntılı yazacağım J

Her sene olduğu gibi bu senede Satürn, Jüpiter ve Merkür retrolarını yaşayacağız ama 2 yılda bir yaşayacağımız Venüs ve Mars retroları bu sene yine bizi etkiledikleri evlerimiz konularında beklenmedik şekilde etkileyecekler.

Venus Retrosunu, 13 Mayıs 2020 ile 25 Haziran 2020 arasında, Boğa burcunda yaşarken Mars Retrosunu ise 9 Eylül 2020 ile 13 Kasım 2020 arasında Koç ve Balık burçlarında yaşayacağız. Bu Mars retrosu ise Jüpiter- Ketu’nun yıl boyu tetiklediği süreci tamamlayacak güçte olacak.

2020 yılında Satürn’ün burç değiştirmesi ile beraber AY burcu Akrep olanlar için 7.5 yıllık zor Sade Sati süreçleri geride kalmış olacak. Aynı zamanda Ay burçları Aslan ve Balık olanlar içinde güzel haberler var.

Ay burçları Kova, Oğlak ve Yay olanlar için ise Sadesati süreçleri devam ediyor… Dikkatli olmak gerekiyor. Ay Boğalarda bu sene dikkatli olmalı.

Aşağıda Vedic Ay yükselen burcunuza göre 2020 yılının genel etkilerini okuyabilirsiniz. Bu etkiler genel etkiler olup yaşadığınız “Dasha” dönemleri (Gezegen Periyotları) ile beraber yapılacak kişiye özel analiz net sonuçları verecektir.

Daha detaylı analiz talepleriniz için bana mail atabilirsiniz karma@karmikastroloji.com

 

Koç Burcu:

Jüpiter 29 Mart 2020'ye kadar şanslı etkiler yaratacağı bir konumda ancak daha sonra 30 Haziran 2020'ye kadar zorlanacağı ve kariyerde bazı anlaşmazlık ve zorlanmaların yaşanacağı bir konumda olacak.

Baba, guru ve çocuklarla ilişki bu yıl iyi olacaktır. Babanın sağlığı daha iyi olacak. Yıl ortasında (Nisan/Mayıs/Haziran 2020) eş ile kavgalar artabilir, kalan sürede ilişkiniz iyi olacak. Evlenme ve ilişkiden keyif Temmuz ile Kasım arasında muhtemel.

Ocak ve Şubat dönemi iş değişiklikleri için daha iyi fırsatlar verecek. Yılın ikinci çeyreği umut verici olmayacak, ama yılın ikinci yarısı tekrar rayına oturacak. Bu yıl boyunca kariyer gelişimine mutlak odaklanmanız gerekiyor. Kurallara göre davranmazsanız bu yıl sorunlar yaşayabilirisiniz. Para kazanmak için herhangi bir etik olmayan yol itibar kaybına yol açacaktır. Öğrenciler için iyi bir dönem olacak ve eğitimlerine konsantre olabilecekler.

 

Boğa Burcu:

29 Mart 2020'ye kadar oldukça sıkıntılı bir dönem olacak. Nisan, Mayıs ve Haziran sorunların azalacağı ve şifalanma süreci ancak yinede riske girilmemeli çünkü Temmuz ile Aralık ayı arasında oldukça zorlanılacak bir dönem gelecek.

Bu yıl özellikle evlilikler ve ilişkiler açısından bazı zorluklar olabilir. Ayrılıklar ya da gizlenen konular ortaya çıkabilir. Babanın sağlık durumu da sizi endişelendirebilir.

Para ve kariyer ile ilgili ise 2020'nin ikinci çeyreği iş değişiklikleri ve yeni projeler için daha iyi olacak. Yılın geri kalanı iş yerinde zor olacak ve ortak girişimler ve ortaklıklar zorunlar nedeni ile zorlanacak. Gayrimenkul ve dava konularında da verimli bir süreç değil. Miras konusu da bazı pürüzler getirebilir.  Özgüveni zedeleyecek durumda kalabilirsiniz. Bu da huzursuzluk ve endişelere neden olabilir. Aynı zamanda, harcamalar da yüksek kalacak.

İkizler Burcu:

Nisan ayına kadar hem ilişkiler hem yeni girişimlerin destekleneceği bir süreç. Nisan ayından Temmuz ayına kadar ise dikkat edilmesi gereken ve önemli bir karar alınmaması gereken bir süreç olacak.

Yılın 2. Çeyreği hariç Kasım ayı sonuna kadar ev ortamında mutluluk olacak. Eşle ilişki iyi olacak ve evli olmayanlar için evliliğe adım için yeni fırsatlar çıkacak. Yılın ikinci çeyreğinde arkadaş ve akrabalar dahil destek vermesini beklediğiniz ilişkilerden bu desteği alamayabilirsiniz.

Bu yıl ilişkiler konusunda endişeli olabilirsiniz. İyi egzersiz yapın ve vücudunuza dikkat edin. Yoga ve meditasyon egzersizleri bu süreçte size destek olacak.

Para ve kariyer ile ilgili ise bu yıl yavaş bir büyüme yılı olacak. Çeşitli kaynaklardan destekler 2. Çeyrek hariç sizi mutlu edecek, ama yine de, aşırı iyimserlik sorunu muzdarip olabilir. Bu nedenle, riskli giriş yapmayın.

Spekülatif her girişim bu yıl size göre değil.

 

Yengeç Burcu:

Nisan ayına kadar hayat yoğunluğu ve uğraşılması gereken sorun ve rakipler, gecikmeler keyfinizi kaçırabilir.  Nisan ile Temmuz arasında ise oldukça verimli iş bağlantıları ve ilişkilerinde verimli keyifli bir süreç başlayacak. Nisan ayına kadar ilişkilerle ilgili de sorunların daha büyüyerek keyfinizi kaçırdığı birkaç ay olabilir ama 2. Çeyrek bu etki ortadan kalkacak. Temmuz ayı ile beraber yine aynı etkiler bu sefer Kasım sonuna kadar yaşamınızda ve özellikle de evlilik tarafında sizi zorlayabilir.

Eşiniz ile ilgili ya da ilişkinizle ilgili sorumluluk almanız gerekecek ve gidişat sizin kararlarınız ile şekillenecek. Yabancı ülkelere seyahatler yılın 2. yarısında beklentileri karşılamayabilir.

Para ve kariyer ile ilgili ise sizden beklenti yüksek olacak ama bu süreçte motivasyonunuzu sağlamak zor olacak. Yılın ikinci çeyreği kariyer değişiklikleri için iyi olacak. 3. çeyrek iş yerinde ek sorunlar ortaya çıkabilir. Kariyerde 2020 yılında riske girmeden mevcudu koruyarak geçirmek lazım. Bu yıl aleyhinize dava açılma riskine karşı da dikkatli olun.

 

Aslan Burcu:

Ay burcu Aslan olanlar için Nisan ayına kadar daha olumlu bir etki söz konusu. Özellikle Mart ayı iyi fırsatlar getirecek. Nisan-Temmuz ayında büyük bir olumsuzluk olmasa da Jüpiter ve Satürn’ün oğlak burcundaki  birleşimi netleşmeyen bazı girişimleri beraberlerinde getirecek.

Aslanlar için verimli ve tatmin edici sonuçlar alacakları dönem ise Temmuz ile Kasım arasındaki süreç olacak. Kariyerde olumlu değişim ve ilişkilerde mutlu beraberlikler yılın büyük bölümü sizlerle olacak.

Çocuk sahibi olmak ve aynı zamanda evlilik için iyi bir dönemdir.  İş yerinde değişiklik yada terfi gündeme gelecek. Sadece yılın ikinci çeyreğinde, iş arkadaşlarıyla bazı sorunlar ve kısa süreli endişe yaratacak. Yılın ilk ve üçüncü çeyrekleri mali kazançları gösteriyor. Sorumluluklarınızın artacağı ama size mutluluk getireceği bir süreç olacak.

 

Başak Burcu:

29 Mart 2020'ye kadar özel hayat, aile içi ilişkiler ve anne konuları gündemde olacak. Bu konularda kendimizi huzursuz hissedebiliriz. Güvende olmak ile ilgili bazı kaygılarımız olabilir. Nisan ile Temmuz arası bu endişeler geçici olarak azalacak ancak Temmuz ayı sonrası Aralık ayına kadar aynı konular gündemde olacak.

Kariyerde ilerleme ancak sıkı çalışmayla gelecek. Yeni bir iş girişimi başarılı olmaz.  Gayrimenkul sektöründe çalışıyorsanız iyi bir dönem olurken, borsada çalışanlar için riskli bir süreç.

 

Terazi Burcu:

Nisan ayına kadar özellikle kardeşlerle ve yakın ilişkilerde pürüzler ortaya çıkabilir. Bunlara bağlı olarak Nisan ile Temmuz ayları arasında özel hayat ve anne ile ilişkide bir takım zorlanmalar yaşanabilir. 2020 yılında akraba, arkadaş ve kardeşlerden destek almak kolay olmayacaktır. Eş ile anlaşmazlıklarda dengeli olmalısınız. İlişkilerde pürüzler ortaya çıkacak.

İş yerinde kendinizi ön çıkarmaya çalışacağınız bir dönem. Ancak planlarınız sizi tatmin edecek sonuçlar veremeyecek. 2020 yılı içinde çevrenizdeki insanlarla sorunları çözmek sizin için gündemi oldukça meşgul edecek. Yılın ikinci yarısı daha stresli olacak.Akrep Burcu:

7.5 yıllık zor Sade Sati süreci tamamlanıyor. Şubat ve Mart ayları bu değişim etkilerini göstermeye başlayacak. Nisan ayı ile Temmuz ayı arasında bu olumlu etki bir miktar azalırken 2020 yazı Kasım ayına kadar oldukça verimli geçmeye aday.

Şubat ayı sonrası omuzlarınızdan bir yük kalkmış gibi hissedeceksiniz. İşyerinde işler lehinize dönüyor ama Nisan ile Temmuz arası ilişkilerle uğraşmak zamanınızı alacak. Yılın kalanında yavaş ama emin adımlarla, ailedeki atmosfer hoş bir hal alacak. Aile içinde evlilikle ya da çocuk sahibi olma ile ilgili törenler/kutlamalar olabilir. Yeni insanlarla tanışmak için uygun bir zaman.
 

Nisan- Haziran döneminde iş ve yatırımlarda engeller olabilir. Kalan bölümde ise hem kariyer hem maddi varlıklar artacak. Yeni girişimler başarılı sonuçlar üretecek. Uzun zamandır terfi bekleyenler için 2020 yılı bunu gerçekleştirecek güçte. 2020 yılında
ikinci. çeyrek hariç aşırı iyimserlik olabilir, olayların olumsuz tarafını göremeyeceksiniz, bu sizi gereksiz riskler almaya itebilir. Bu eğilimi kontrol altında tutulmalısınız.

 

Yay Burcu:

Sade Sati sürecinin son bölümü. Mali olarak üzerinizde bir baskı hissedebilirsiniz, yatırımlara dikkat etmek lazım. Nisan ile Temmuz arasında gelir artışı ve olumlu gelişmeler nefes aldıracak ancak Temmuz ayı sonrası tekrar Kasım sonuna kadar bir test dönemi yaşanacak. Bu nedenle ilkbaharda aşırı iyimserlikten kaçınmak lazım.

2020 yılında daha manevi ve misafirperver olacaksınız. Yine de, düşüncesiz davranışlar sorunlara neden olabilir. İlişkiler açısından da bu süreç ilkbahar hariç çok verimli gözükmüyor.  Kendinizi izole etmek isteyebilirsiniz, ama bu doğru davranış olmayacaktır. Para konusunda sorumluluk alma zamanı.

İş hayatında yıl boyunca kendinize çok fazla güveneceksiniz. Yılın ilk bölümü planlar yapmak ve sonra onları gündeme getirmek mantıklı olur. Mali güvensizlik devam ederken, ileriye doğru ilerlemenin başladığını hissedeceksiniz.  Kendinize güven ile ilgili bir sorun olabilir. Aklınızı karıştıran teklifler alabilirsiniz. Çalışanlarla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

 

Oğlak Burcu:

Sade Satinin en etkili süreci. Hem Satürn hemde Jüpiter yıl boyunca sizi zorlayan konumda olacak.

Kendinizi gezegen etkisine bırakırsanız deneyimleyeceğiniz konular sizi zorlayacak.  Enerjinizi ilişkinizin ve ortaklıklarınızın dengelenmesi için kullanacaksınız.   Sorumluluklarınızın yüksek olacağı bir yıl. Bu etkiler özelikle Şubat ayı ile başlayacak.

Devam eden Sade Sati,  hayatınızı yeniden yapılandırmanız gerektiğini gösterir. Özellikle Nisan-Temmuz arasında ruhsal olarak baskı artacak ve size “kendinizi tanımak” için fırsatla verecek. Bu noktada ruhsal özgürlüğü yada depresyonu ve mutsuzluğu seçmek sizin elinizde. Kararsızlığın doğru bir şekilde ele alınması gerekecek. Hem Jüpiter’in hem de Satürn’ün olumsuz transitleri finansal alanındaki sıkıntıları artırabilir. Gayrimenkul alanında dava ile ilgili sorunlar olabilir. Yıl boyunca mali girişlerde büyük bir başarı elde etmek çok çaba ve disiplin gerektirecek. Fırsatları kaçırma riskiniz var. Yılın 3. çeyreği kazanç fırsatları için iyi olacak.

Rahu ve Ketu transitleri Eylül'den sonraki süreçte sorunları atlatmanıza yardımcı olacak.

 

Kova Burcu:

Şubat ayına kadar hayatınızda birçok hayalinizi gerçekleştireceğiniz şanslı bir süreç yaşanacak. Şubat ayı ile Sade Sati süreciniz başlıyor. Ama ilk ilk yılı olumlu Jüpiter transiti nedeni ile zorlamayacak. Nisan-Temmuz arası hariç 2020 yılı oldukça keyifli fırsatlar getirecek. Özellikle evlilik ve çocuk için doğru ve şanslı zaman.

2020 yılında özellikle Kasım ayına doğru karmanızda bırakmanız gereken konular, henüz bırakmadıysanız hayatınızdan çıkmaya çalışacak. Bu sürecin zorluk derecesini siz belirleyeceksiniz.

 

Balık Burcu:

2020 sizin yılınız olacak. Özellikle Şubat sonrası sizi çok destekleyecek bir dönem geliyor. Evlilik, çocuk edinme ve para ve itibar konularında şans yanınızda. İş seyahati ve iş değişimi gündemde. Daha yoğun bir süreç sizi bekliyor ama karşılığı özellikle 3. Çeyrek ve sonrasında sizi çok mutlu edecek. Özellikle yabancılar çalışanlar için daha şanslı bir dönem.

Tarih: 3 Ocak 2020
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Vedic Astroloji Okulu
İzmir ve İstanbul
05324515478
karma@karmikastroloji.com
SOSYAL MEDYA