Karma & Jyotish ve Ayurveda


Kısaca “Ne ekersen onu biçersin” olarak ifade edebiliriz.Geçmiş yaşamlardan bu yaşamımıza bıraktığımız mirasımızdır karma.

Sizi çok sıkmadan kısaca anlatmaya çalışacağım…

3 çeşit karma vardır…

  1. Güçlü Karma
  2. Orta Güçte Karma
  3. Bizim bu yaşamda oluşturduğumuz Karma

Güçlü Karma:

Bu yaşamımıza (enkarnasyon) gelirken getirdiğimiz ve değiştiremeyeceğimiz karmamızdır. Doğumdaki bir sakatlık da olabilir , asla yürümeyecek evlilik ilişkileri de yada çocuk sahibi olma konusundaki sıkıntı da olabilir.Bu genel olarak geçmiş yaşamdan gelen bir bedeldir.

Orta Güçte Karma:

Bu karma bir bedel değildir.Ruhun olgunlaşması için seçilmiş olan tecrübedir.Alınması gereken bir derstir.Olayları geciktirebilir yada diğerlerinden daha zor olmasını sağlayabilir…Geç evlilik yada tüpbebek yöntemi ile hamilelik gibi.

Son karmada bizim bu hayatta yarattığımız Karma

Etkilerinin birçoğu bu yaşamda karşılık bulacağı gibi eğer aynı olumlu/olumsuz davranısın süreklilik arz etmesi durumunda gelecek yaşamlara taşınacak karma.

Karmik analiz yaparken, hayatınızda tıkanıklığın Güçlü Karmadan mı yoksa Orta Güçte Karmadan mı kaynaklandığına bakıp eğer orta güçte ise bu olumsuz etkiyi iyileştirici davranış şekilleri ve bazı uygulamalar tavsiye ediyorum.

Vedik Astroloji bu hayattaki potansiyelimizi maksimize ederek, bu potansiyelimizi kaderimize daha uygun olarak nasıl kullanabileceğimizi gösterir.

Hayatımızın amacı nedir? Bu amacı gerçekleştirme yolunda önümüze çıkacak tuzaklar nelerdir?.. Vedik Bilgiler bize doğum haritamız aracılığı ile bu bilgileri vermiştir.

Vedik Astroloji bu hayattaki potansiyelimizi maksimize ederek, bu potansiyelimizi kaderimize daha uygun olarak nasıl kullanabileceğimizi gösterir.

Hayatımızın amacı nedir? Bu amacı gerçekleştirme yolunda önümüze çıkacak tuzaklar nelerdir?.. Vedik Bilgiler bize doğum haritamız aracılığı ile bu bilgileri vermiştir.

Hayatınızın hangi döneminde karşınıza bu amacı gerçekleştirme imkan çıkacak, eğer bu zaman geçtiyse başka şansınız olacak mı?

Kişinin kendini tanıması ve bu hayatta "Ben kimim? Bu hayattaki amacım ne? " sorularının cevabı doğum haritalarımızda gizlidir.

Bu bilgilerin öğrenilmesi ve seçmiş olduğumuz amaç doğrultusunda yaşamımıza devam etmemiz ruhsal olarak bizi geliştirecek ve sürekli mutluluğu sağlayacaktır.

Karmanın İslamiyete aykırı olduğu düşüncesi vardır toplumumuzun belli kesiminde. Oysa…

Eğer insanlar başka deneyim imkânı olmadan sadece bir kaderle sınırlı olarak kıyameti ve sonucu bekliyorlarsa; fırsat eşitliğinin bulunduğunu söylemek mümkün değildir. Bu da, ilahi adalet hakkında şüphe yaratır. Oysa “karma” ve “reenkarnasyon” olarak bilinen ilkeler, bütün bu eleştirileri boşa çıkaran evrensel gerçeklerdir. Kur’an’da bu konular aslında açıkça belirtilmiş ise de; belli bir düşünce seviyesine ulaşmayanlar tarafından yaygın olarak yanlış anlam verilmektedir.

Size gelip çatan her musibet ellerinizin kazandığı yüzündendir.” Şura 30. Örnek olarak bir çocuğun sakat dünyaya gelmesi Kuran’a göre kendisini yüzünden olabilir mi? İyi de kundaktaki sakat çocuğun hiçbir kötülük sergilemeden, kötülük yapmaya imkan dahi bulamadan başına gelen musibet nasıl kendisini yüzünden olabilir?

Allah sizi yarattı. Sonra sizi vefat ettirecek. İçinizden bazıları ömrün en basit noktasına geri çevrilir ki, bir ilimden sonra hiçbirşey bilmez olsun.” Nahl 70 Dünyaya her gelişte yeni ve temiz bir sayfa açmak icin önceki hayatları hatırlamayarak yani hafiza silinerek (en basit nokta/sıfırlanma) ama bir önceki hayatın ruhsal tekamül düzeyinden, ruhsal birikiminden başlanmaktadır. Önceki hayatları hatırlamamaktayız ama onların tüm birikimlerini, ağırlığını ve izlerini üzerimizde taşımaktayız.


AYURVEDA

Ayurveda bedenin iç zekasını uyandırarak onun doğal iyileşme yeteneğini ortaya çıkartır. Ayurveda' ya göre hastalık öncelikle dengesizliğin ve bedende saf olmayan maddelerin zaman içinde birikimiyle oluşur. Ayurveda' nın özelliği, dengesizlikleri daha başlarında fark ederek bedenden elimine etmek ve kişiye sağlıklı ve dengeli yaşamayı öğretmektir.Zihin-Beden Tipleri Nelerdir ve Nasıl Tespit Edilir?

Ayurveda da, bireyin zihin - beden tipleri tespiti önemlidir. Her bireyin, beden yapısı, duygusal özellikleri ve hastalıklara eğilimini içeren yaşamının tüm yönlerini etkileyen kendi doğal dengesi bulunmaktadır. Bu dengeyi (beden ve zihin tipi) anlamadan, zihin-beden sistemini zorlayacak bir yaşam tarzı zihin ve bedende dengesizlik yaratarak bizi ruhen mutsuz kılacaktır.

Beden tipimiz doğum haritamızdan ve nabız okuma ile tespit edilir, dengesizliklikler ise nabız okuma ile tespit edilebilir.

Doshalar Nelerdir?

Ayurveda' ya göre beden, dosha olarak adlandırılan ve bedenin tüm işlevlerini kontrol eden üç temel prensiple yönetilir. Bu Doşalar; VATA [ Hareketi yönetir ], PİTTA [ Metobolizmayı yönetir ] ve KAPHA [ Yapıyı Yönetir ] ' dır. Her üç Doshadan bir veya birkaç tanesinin doğal hakimiyeti,o kişinin beden tipini oluşturur. Dosha daki hakimiyetin aşırılaşması ve dengeden çıkması da toksin artışıyla birlikte hastalıkları oluşturur.

Fizyolojik Arınmanın Gerekliliği ve Yöntemi Nedir?

Günümüz yaşam koşulları doğallıktan uzaklaştıkça yediğimiz ve içtiğimiz herşey bedenimize zarar vermektedir. Tarımda kullanılan suni gübreler, hormanlar ve tarım ilaçları bedenimizde olumsuz birikimlere yol açmakta, beslenmede yapılan yanlışlar ise besinlerin tam sindirilmesini önleyerek toksin oluşmasına neden olmaktadır. Modern yaşamın getirdiği stresler altında bunalan fizyolojimizin çalışma düzeni de bozulmakta ve zararlı artıklar vücuttan atılamamaktadır.

Önemli olan vucut tipimizi öğrenerek bu zararlı birikimleri en aza indirmek, sindirim sistemi işleyişini öğrenerekte doğru beslenme şekli ve doğru uygulamalar ile hastalanmamaktadır.


Bu yöntem ile ;

  • 1- Yanlış beslenmeden ötürü toksin birikimi en aza iner.
  • 2- Sindirim ve metabolizmanın gücü artar.
  • 3- Birçok hastalığın düzelmesine katkıda bulunur ve mükemmel sağlık kazanılır.
  • 4- Kişi, güçlü, canlı ve sağlam bir bedene sahip olur, yaşlılıktan etkilenmez, sağlıklı uzun bir yaşam sürer.
  • 5- Vücudu gençleşir ve hastalıklara karşı direnç kazanır.
  • 6- Stres, zihin yorgunlukları ve unutkanlık gibi yakınmalar fark edilir şekilde azalır, zihin ve zeka berraklık kazanır.
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Vedic Astroloji Okulu
İzmir ve İstanbul
05324515478
karma@karmikastroloji.com
SOSYAL MEDYA