Nisan 2019 Jüpiter Yay Burcunda


 

Merhaba arkadaşlar,

Nisan ayının en önemli gezegensel etkisi Jüpiter’in bir ay için Yay burcuna geçiş yapması ve Satürn ile Ketu ile birleşmesi olacak. Jüpiter, bolluk, yüksek bilgi, şans ve büyümeyi temsil ettiği için, astrolojide en faydalı gezegendir. Jüpiter transiti, önemli olduğu kadar, büyük şansların yakalanması açısından da son derece önemlidir. Doğru alanlara adım atıldığında bu şanstan yararlanabiliriz. Jüpiter, transit geçeceği Yay burcunu yönettiği için bu burç transit etkisi daha da güçlenir. Faydaları artarken, zararları masumlaşır.

Jüpiter 28 Mart 2019’da Yay burcunda geçiş yaptı. 11 Nisana kadar ileri hareketine devam edecek ve aynı tarihte geri gitmeye başlayacak. 24 Nisan 2019’da ise tekrar Akrep burcuna ve 5 Kasım’a kadar burada kalacak.

Bu ay hepimiz için oldukça yoğun ruhsal/duygusal süreçler yaşanacak. Yay burcunda birleşen Satürn-Ketu ve Jüpiter. Geçmiş yaşamımızda bize sırlar ve bilgiler getirecek. Ruhumuzda Yay burcunun etkisi ile özgürleşme içgüdüsü daha fazla olacak. Bu süreçte içsel/ruhsal çalışma yapılması çok daha derindeki bilgileri çıkarabilmemizi sağlayacak. Çok daha derinlerdeki blokajları temizleme şansımız olacak.

2019 genelinde ama özellikle Jüpiter’in Yay burcu transiti esnasında din tabanlı anlayış ile ilgili üstü örtülmüş ve duyulduğunda insanların hoşuna gitmeyecek gizli bilgiler ortaya çıkacak.

Nisan ayı boyunca, Jüpiter ghandanta pozisyonunda olacağı için tüm insanlık için duygusal olarak zor bir süreç olacak. Bu etki aynı zamanda doğal afet ve sorunları da beraberinde getirebilir.

Jüpiter’in Yay burcundaki asıl yolculuğu Kasım ayında başlayacak. Nisan ayında yaşayacağımız olaylar, Kasım 2019 ile Şubat 2020 arasındaki sürecin bir demosu olacak.

 

Aşağıda Ay yükselenlere göre genel etkileri yazdım. Yaşadığımız Dasha ve diğer transit etkileri kişiden kişiye büyük farklılıklar yaratacaktır.

Detaylı yorum ve ay burcunuzu öğrenmek için bana mail atabilirsiniz.

karma@karmikastroloji.com

 

Sevgiler,

Kayhan Ergezen

 

Koç Burcu:

Jüpiter’in Yay burcundaki transiti profesyonel yaşamınızı olumlu etkileyecek. Bu süre zarfında, sosyal statünüzde büyük bir gelişme yaşayacaksınız. Çalışma motivasyonunuz yükselecek. . Aile hayatınız mutluluk olacak, bir bebek doğumu ya da müjdesi alabilirsiniz.  Keyifli seyahatleri planlamak ve gerçekleştirmek için iyi bir ay olacak.

 

Boğa Burcu:

Jüpiter transiti Nisan ayında ve yılsonunda hayatınızda ani ve ciddi gelişimler yaşayabilirsiniz. Sağlık olarak kabızlık, hazımsızlık, vs. gibi sağlıkla ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Bunun dışında bazı kötü haberler alabilirsiniz. Çok önemli kararlar vermemeli ve seyahatlerinizi iyi planlamalısınız. Risk almayın ve hisse senedine / borsaya yatırım yapmaktan kaçının, çünkü herhangi bir kayıp büyük ölçüde sizi aşağı çekebilir. Profesyonel alanda bir sorun gözükmemekle beraber, beklentileri karşılanmayacak. Bu geçiş döneminde ruhsal bir dönüşüm geçireceksiniz ve spitirüel yada inançsal bir seyahat bu süreç için en keyifli ve faydalı etkiyi yaratacak.

 

İkizler Burcu:

İlişkiler için oldukça faydalı bir ay. 7. Evden geçecek olan İkizler, mevcut ilişkilerde düzelme yaratırken, yalnız olanlar için yeni birliktelik fırsatları verecek. Sosyal olup Jüpiter’in faydalarından yararlanma zamanı. Ama unutulmamalı etki sadece 1 ay sürecek.  Genel olarak İkizler Ay burçları bu süreçte daha fazla keyif alacak.

 

Yengeç Burcu:

Bu transit son aylara oranlar daha zor etkiler getirecek. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak stresli olabilirsiniz, bu durumda zor zamanlardan geçecek kadar sabırlı olmalısınız. Rakipleriniz ve düşmanlarınız ile ilgili olarak uyanık kalmak zorunda olduğunuz için süreç. Kişisel düzeyde zor bir aşamadan geçebilirsiniz. Olayları akışına bırakmayın ve kontrol etmeye çalışın. Sorunlarınız hakkında konuşun ve iletişim kurarak şüphelerinizi ve doğru bir şekilde çözün. Hayalinizdeki işi çaba harcayarak elde etme şansınız çok fazla.

 

Aslan Burcu:

Jüpiter transiti 2019 başından beri yaşadığınız özellikle ilişkilerle ilgili sorunlara 1 ay için ara veriyor. . Bu süre zarfında, size bir şekilde yardımcı olacak kişilerinizi çekeceksiniz. Çeşitli insani ve sosyal yardım faaliyetlerinde bulunacaksınız. Jüpiter transiti, yaşamınıza hem maddi hem de manevi zenginlik getirecektir. Profesyonel kariyerinizi büyütme konusundaki sürekli çabalarınız bu süre zarfında harika sonuçlar verecektir. Aile içinde güzel ve sağlıklı bir yeni doğmuş bebeği memnuniyetle karşılayabilirsiniz. Din, felsefe ve ezoterik konulara zaman ayırmak için doğru zaman. Bu süre zarfında yeni bir araç veya mülk satın alabilirsiniz.

Başak Burcu:

Aileniz, arkadaşlarınız ve eşinizle sorunlar ve tartışmalarla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. En iyisi sakin olmak. Akrabalarınızın veya yakın ilişkilerinizin güveninize ihanet etme veya duygularınızı bir şekilde incitme olasılığı vardır. Taşınma konusu yada evde bir tadilat yaptırma konusu gündeme gelebilir.

Terazi Burcu:

Yoğun çalışma ve çabalama süreci başlıyor. Bu süre zarfında özellikle iş nedeni ile başka bir yere taşınabilirsiniz. Kısa seyahatler için güzel bir ay. Bu süreç daha ziyade kariyer açısından ve ücretli çalışanlar açısından daha zor geçecek. Büyümenizi sınırlandıran bazı engellerle karşılaşacaksınız.

Akrep Burcu:

Jüpiter'in bu transiti bol şans ve güç getirecek. Maddi anlamda çok iyi fırsatlar yakalayacaksınız.  Aileniz bu süre zarfında sizi ve kararlarınızı gönülden destekleyecek. Ev hayatı oldukça keyifli. Bu süre zarfında aile üyelerinizle bağ kuracak ve sonuna kadar eğleneceksiniz. Bu geçiş evli çiftler için en uygun zaman olacak. Eşinizle bir gezi planlayabilir ve romantizmi yeniden kurabilirsiniz. Rakipleriniz ve düşmanlarınız size hiçbir şekilde zarar veremez.

Yay Burcu:

Birçok alanda şansın yanınızda olduğu bir süreç. Bununla birlikte, bazı finansal sorunlar ve bir miktar para kaybedebilirsiniz. Bu nedenle harcamalara dikkat etmelisiniz. Stresle başa çıkamayabilir ve tartışmaya girebilirsiniz. Bu transit aynı zamanda görüşlerini özgürce ifade etmeni ve duygusal özgürlüğü deneyimlemeni sağlayacak. Jüpiter transiti, uzun zamandır kurduğun hayallere seni yaklaştıracak. Hızlı kararlar vermekten kaçının ve her adımı değerlendirin.

 

Oğlak Burcu:

Harcama ve kayıpları ifade eden evde transit geçecek olan Jüpiter, bu süreçte sizi zorlayacak. Uzun bir yolculuğa çıkma şansınız var. Bu süreç maddi tarafı desteklemiyor, bu alanda atılacak adımlar verimsiz olurken manevi alan için harcanan zaman size yeni bakış açıları getirecek. Yurtdışında ise maddi keyif ve yatırım yapılabilir. Sevdiklerinizle olan yakınlığınız oldukça gelişecektir.

 

Kova Burcu:

Yüksek kazanç ve büyük sağlık anlamına gelir. Sağlığınızdaki büyük iyileşmeye tanık olacaksınız. Atacağınız her adım, önümüzdeki zamanlarda sizin için büyük başarı sağlayacaktır. İyi ve şaşırtıcı fırsatlar bu dönemde yolunuza çıkacak. Kişisel hayatınıza yansıyacak, büyük ölçüde mutlu, içerikli ve huzurlu kalacaksınız. Hayatta az rastlanır güzellikte bir süreç olacak.

 

Balık Burcu:

Bu süre zarfında evinizi işiniz nedeni ile değiştirebilirsiniz. Kariyerde ilave sorumluluklar ilk etapta size fazla gelebilir ama 2020 içindeki başarı için bu zorlanma yaşanmalı. Annenizin sağlık sorunu varsa, bir miktar rahatlama ile geçici olarak yaşayacak. Parasal işlemlere, harcamalara ve ödemelere dikkat etmelisiniz. Jüpiter transit aile içinde mutluluk getirecek ve onlarla güçlü bir bağ kurmanızı sağlayacak

 

 

 

 

 

Tarih: 2 Nisan 2019
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Esentepe Mahallesi
Erkılıç Caddesi
No:6/1 Daire:29 Yasakule - Kartal/İSTANBUL
0216 311 03 07 - 0532 451 54 78
karma@karmikastroloji.com
SOSYAL MEDYA