SATÜRN- KETU (Güney Ay Düğümü) KAVUŞUMU….MART 2019 …


 

 

SATÜRN- KETU (Güney Ay Düğümü) KAVUŞUMU….MART 2019 … 


HAYATLARIMIZDA YAŞAYACAĞIMIZ UNUTAMAYACAĞIMIZ DENEYİMLER VE RUHSAL ÖZGÜRLÜK…..

Saturn-Ketu- Geçişi Mar 2019'da Yay burcunda gerçekleşiyor. 

Aslında uzun zamandır beklediğim ve etkisini çok merak ettiğim çok önemli bir geçişi yaşayacağız. Etkisi 2020 Şubat ayına kadar devam edecek ve her birimizde farklı yaşam alanlarında çok derin izler bırakacak. Karmanın en güçlü ve sert 2 gezegeni Satürn ve Ketu 27 Mart tarihinde Yay burcunda bir araya gelecektir. Satürn hali hazırda 2017 Kasımdan beri Yay burcunda, hayatlarımıza iyi/kötü etkiler yaratıyor ama Ketu ile birleşmesi Satürn’ün gerçek yüzünü gösterecek bize.

Aslında son birkaç aydır yaşadığımız huzursuzluk ve belirsizlikler Ay Düğümlerinin burç değiştirmeye hazırlanıyor olması kaynaklı. Bu değişim esnasında Satürn ile birleşecek Ketu bizi yeni seviye bir farkındalığa taşıyacak. Bugünlerde ve Mart ayı boyunca eklem ve kemik ağrıları artabilir. Önce fiziksel beden etkileşimi ile başlayan gezegensel etkiler daha sonra ruhsal olarak bizleri etkilemeye başlayacak.

Bu güçlü etkide yaşam bize, gezegenlerin transit geçtiği ev konularımıza yavaş yavaş odaklandıracak ve bu sorunları düzeltmemizi sağlayacak. Özellikle zararlı gezegenler bu kadar uzun bir süre boyunca bir arada olduklarında, yaşam alanlarımızda belli konularda stres ve yoğunluk artar. 

Bu tarz 2 zararlı gezegenin aynı burçtan daha önceki geçişlerinde hatırlarsanız önemli olaylar yaşanmıştı.

• Rahu-Satürn: Ocak 2013'den Temmuz 2014'e kadar. Terazi burcunda ilişkiler ile ilgili zor zamanlar verdi. Ülkemizde Gezi Olayları

• Mars-Satürn: Şubat 2016 ile Eylül 2016 arasında, Mars-Saturn, Akrep'te birleşti ve bize birçok dönüştürücü deneyim yaşattı. Darbe Girişimi. 

• Mars-Ketu: Mayıs 2018 - Kasım 2018 arasında Mars-Ketu Oğlak burcunda birleşmeleri, yöneticilerin ve insanların egoları nedeni ile ekonomik sorunlar yaşamamıza neden oldu.

İşte 2019 yılında, 2 zor gezegenin Yay burcundaki transiti hayatlarımıza yine belli zorluklar taşıyacak. Bu seferki etkilerin içinde karmik deneyimler çok önemli rol oynayacak. Bu nedenle ne kadar çok hayat amacınıza paralel yaşıyorsanız o kadar verimli geçirebilirsiniz bu süreci. Şunu hiç unutmamalıyız, hayatlarımızdaki her şey devamlılığı olan bir süreçtir. Hiçbir şey diğerinden ayrılmaz. Eğer bu transit sürecinde ilişkiniz kötüye gidiyorsa, o zaman bu geçişten önceki süreçte tamamlanması gereken deneyimler sonuçlanmamıştır. Bu transit başlangıcına yaklaşık 1 ay bulunmaktadır ve hala mevcut transit derslerini tamamlamak için süremiz vardır.

2019 yılında yaşanacak bu büyük transitin etkilerini inceleyelim…

Satürn: Hayatta sevmediğimiz birçok şey Satürn ile ilişkilendirilmiştir. Gecikmeler, hayal kırıklıkları, kısıtlanmalar, sınırlamalar, korkular ve çok çalışmak. Satürn bizim Karmik borçlarımız ve hayattaki çok önemli dersimizdir. Aynı zamanda hükümet, hukuk ve düzen gibi toplumsal konuları temsil eder. 
Ketu: İzolasyon, maneviyat, mistizm ve diğer Boyutları temsil eder. Sezgi, Araştırma Yeteneği ve geçmiş karmalarda tamamlanan ve bu hayatta yapmak için çok fazla ilgilenmememiz gereken konuları temsil eder.

Yay burcunda ilk aşamada bir araya gelecek olan Saturn ve Ketu, haritalarımızda transit geçeceği ev konuları ile ilgili kısıtlamalar, gecikmeler, kopuşlar ve buna bağlı yeni başlangıçları gösteriyor.

Olumlu sonuçlar bu süreçte sıkı çalışma ile ama gecikmeler ile gelebilir. 

Satürn odaklanmayı, Ketu araştırma çalışmalarını, karanlık gizli sırları ve Yay yüksek öğrenimin işaretidir. Bu yüzden, bu birleşme bize her türlü araştırmada, eğitim çalışmalarında, mistik felsefeler ve okült konularda yapılacak çalışmalarda son derece yardımcı olacaktır. Yay, inanç sistemini, din ve felsefeyi temsil etmektedir. Bu iki zararlı gezegenin transitinde inanç konularında katı veya egoist yaklaşımlarda bir artış göreceğiz. Bu etki de dünya genelinde inanç sistemleri üzerinde çatışmalar yaşanabileceğini gösteriyor. 

Satürn hükümetleri temsil ettiği için bu süreçte hükümetlerde gizli ve riskli girişimler/ilişkiler devam edecek. Özellikle ülkemizde bu transitler ortaklıkları gösteren 7. Evden geçeceği için uluslar arası ortaklarımıza dikkat etmemiz gerekecek. Bu konuda tuzaklara çekilebileceğimiz bir süreç olacak.

Satürn aynı zamanda petrol’ü temsil etmektedir. Bu süreçte yani Nisan 2019’dan itibaren 1,5 yıl petrol fiyatlarında yükseliş beklememek lazım, Rahu’nun ikizler burcu transitinde ise kripto paralar ani yükselişler kaydedecek ancak stabil olması için Boğa transitini bekleyecek.

Bu süreç ayrıca Doğum Haritasında Yay burcunda gezegenleri olanlar için ayrıca zorlayıcı bir süreç olacak. Yay burcunda bulunan gezgenler kendi konularında kısıtlanma ve kayıp getirebilecek. 

Bu transit ağırlık olarak Purva-Ashadha nakshatrada yaşanacak olup, bizi eğitime ya da öğrenmeye odaklı hale getirecek, çünkü yüksek öğrenimin nakshatrasıdır. Bu nakshatra Venüs yönetiminde olup bizi değersiz ilişkilerden ayırabilir ve daha anlamlı olanlara doğru yöneltebilir, bu etkileri Venüs'ün haritamızda yerleştirildiği evin konularında yaşayacağız.

 Tabii hayatlarımızdaki önemli olayları yorumlarken transitlerle beraber yaşadığımız dashayı da göz önünde bulundurmak gerekir. Haritamızda bu olayların vaat ediliyor olması gerekir.

Bunlar yaşanacak genel etkiler olup bize etkileri transit geçen evin gücü ve yaşadığımız dasha’nın vaat ettiği şekilde yaşanacaktır.

Sevgiler…

Kayhan Ergezen

 

Koç: Koç’lar için bu transit 9. Evlerinde gerçekleşecek. Yüksek Öğrenim, öğretmenler, yurtdışı seyahatleri baba konusu gündeme gelecek. Yüksek öğrenime, dine, felsefelere vb. yönelme eğiliminde olacaklar. Araştırma amacı ile yüksek öğrenime katılabilirler. Bu transit inanç sistemlerinde ani değişiklik getirebilir. İnanç konularında çok radikal tartışmalara girmemeliler. Aynı zamanda, babalarının sağlık sorunları gündeme gelebilir yada baba ile anlaşmazlıklar ortaya çıkacak. Kariyer için verimli iyi bir dönem değil, işlerini bırakmak zorunda kalabilirler veya kariyerde düşüş yaşanabilir.

Boğa: Ay burcu Boğa olanlar için bu transit değişim dönüşüm, okült ve gizli bilgileri temsil eden 8. Evden geçecek. Yaşamlarında önemli bir değişiklikler yaşanacak, bu değişiklikler özellikle Dasha dönemlerinin vaat ettiği konularda olumlu ya da olumsuz olabilecek. Hayatlarının çok önemli ve dikkatli karar almaları gereken bir dönemlerindeler. Ayrıca, gizli çalışmalarda araştırma ve yüksek öğretime yönelik bir eğilim gösterecekler. İş kazançları için gerçekten çok çalışmak zorunda kalabilirler. Büyük bir tartışma veya skandal yaşanabilir. Gizli işler ya da kanun dışı işleri ortaya çıkabilir. Kazalara ve ani olaylara karşı dikkatli olmanız gerekir.

İkizler: Ay burcu ikizler olanlar için bu transit ilişkileri temsil eden 7. Evde yaşanacak. Eş ve ortaklar konusunda kişiyi zorlayacak deneyimler yaşanacak. Bu konularda yeni başlangıçlar ya da mevcut ilişkilerde önemli kararlar almak için uygun değildir. Fiziksel veya zihinsel olarak eşlerinden ayrılma riski bulunmaktadır. 2019 genelinde Kasım ayına kadar ilişki sorunları hukuksal boyuta bile taşınabilir.

Yengeç: Ay burcu Yengeç olanlar için bu transit anlaşmazlıklar, hastalıklar ve günlük çalışma düzenlerinin değişmesi olarak karşılarına çıkacak. Mide veya bağırsaklarla ilgili hastalıklar olabilir. Genel olarak, geçmiş hastalıkların geri gelebilme riski olduğu için sağlıklarına özen göstermeliler. Günlük çalışma hayatı, yeni şeyler öğrenmeyi ve bu bilgiyi paylaşmayı içerecektir. İş kurulumunda iş yerlerinde ciddi sorunlar yaşayabilirler.

Aslan: Aslan Ay burcu için bu transit yaratıcılık, eğitim hayatı, çocuk ve aşk ilişkilerinde yaşanacaktır. Bu konulara ulaşmak zorlaşırken, hayatın keyifli tarafları azalacaktır. Çocuklarından ayrılabileceğini gösterir. Çocuk planlamak için iyi bir zaman değildir. Eğitim ve yaratıcılık konularına daha fazla odaklanmak bu süre zarfında daha faydalı olacak. Yüksek öğrenim için iyi bir şans gelebilir ama aşk konusunda çok verimli bir süreç değildir. Yeni bir ilişki kurmak için kesinlikle iyi bir geçiş değil.

Başak: Ay burcu Başak olanlar için bu transit özel yaşam, içsel huzur ve anneyi temsil eden 4. evlerinde gerçekleşecek. Dashaya bağlı iyi ya da kötü nedenlerle evlerinden ya da annelerinden ayrılabileceğini göstermektedir. Aynı zamanda yabancı ülkelere seyahati ve/veya anne sağlık sorunları gösterir. Meditasyona başlamak için iyi bir zaman. Yeni şeyler öğrenmeye odaklanabilirlerse harika olacak. Evde ya da annede stres ve sıkıntı olabilir.

Terazi: Ay burcu Terazi olanlar için bu transit seyahat, kardeşler ve yakın ilişkileri (akrabalık) konuları tetikleyecek. Kısa süreli evden ayrılıklar ve seyahatlerde artışlar gözüküyor. Becerilerine odaklanmak ve hobilere başlamak yazı yazmak bu süreçte kişiye büyük fayda sağlayabilir. Küçük kardeşi ile ilişkiye dikkat etmek lazım, ilişki verimsizleşebilir ve sorunlar gündeme gelebilir. Buna yakın arkadaş ilişkileri ve akrabalarda dahildir. Hayatın bu alanında hiçbir şey beklememek daha iyidir. Seyahat etmek ve iş yapmak için iyi bir zaman.

Akrep: Ay burcu Akrep olanlar için bu transit aile, para ve konuşma gibi konuları temsil eden 2. Evden transit geçecektir. Odaklanmaları ve özellikle bilgi, eğitim ve araştırmayla ilgili çalışmalarla kendi kendine çaba göstererek servet kazanıyor olabilirler. Aynı zamanda ailelerinden ayrılabilir ve çeşitli nedenlerle onlardan uzaklaşabilirler. Değişik yatırım enstrümanlarını araştırarak kazanç sağlayabilirler. Spiritüel bir konuşmacı olabilir. Aile hayatı için iyi bir zaman değildir. Bu aynı zamanda ailede bazı büyük değişiklikleri de getirebilir.

Yay: Ay burcu Yay olanlar için bu transit yaşam yolunda tam bir odak ve genel bir değişikliği gösteriyor. Tüm etkiler kişinin yükselen burcunda meydana gelerek çok büyük değişiklikler meydana getirecek. Doğru yaşam yollarını bulmak ve benlik hakkında bilgi edinmek için çok çalışacaklar. Kendi kendine odaklanmalıdır. 2019 boyunca yaşamlarındaki genel değişime hazır ve alıcı olmalıdırlar.

Oğlak: Ay burcu Oğlak olanlar için bu transit Bu onların odağını yurtdışına, maneviyat ve araştırma konularına çevirecek. Daha fazla izole olma ihtiyacı duyacaklar ama hayat onları günlük rutine ve koşuşturmaya çekecek. Harcamalarına dikkat etmeliler keza hesapta olmayan masraflar gündemde olacak. Bu geçiş ya yurtdışı seyahatlerini kısıtlayabilir ya da yabancı topraklara stres getirebilir. Manevi uygulamalara odaklanmak için iyi bir zaman, ancak kişisel ilişkilerde bir şey beklememek gerekir.

Kova: Ay burcu Kova olanlar için bu transit kazançlarını, arzularını temsil eden evden geçmektedir. Ayrıca abi/abla ile ayrılıkların olacağını gösteriyor. Ayrıca, özellikle maaşlı çalışanlar için mevcut işinden ayrılma olabileceğinin bir işaretidir. Tabii kişinin yaşadığı dasha süreci bunu teyit ediyor olmalı. Kişisel ilişki ve sosyal çevre ile ilişkilere daha fazla dikkat etmek gerekir. Network çevreleriyle iletişim kurmak için fazla istekli olmayabilirler ancak özellikle spiriütel network çevresi kişiyi her açıdan mutlu edecektir. Bilgi ve eğitime dayalı girişimcilikten çok şey kazanabilirler. Bilgilerini daha yüksek bir insani davaya hizmet etmek için kullanmalıdırlar.

Balık: Ay burcu Balık olanlar için bu transit kariyer, baba, itibarı temsil eden evden geçmektedir. Kişinin kariyeri ya da itibarında önemli bir düşüş yaşanabilir. Babanın sağlığı ile ilgili problemler de olabilir. Baba ya da yaşamdaki diğer otorite figürleriyle ilişkileri kötüye gidebilir. Aynı zamanda, yüksek öğrenim, bilgi ve öğretim ile ilgili işe doğru eğilebilirler. Kariyer için iyi bir dönem olmayacak ve verimsiz çalışmalar ve/veya düşüşler yaşanacak.

Sevgiler…

Kayhan Ergezen

 

Tarih: 3 Mart 2019
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Esentepe Mahallesi
Erkılıç Caddesi
No:6/1 Daire:29 Yasakule - Kartal/İSTANBUL
0216 311 03 07 - 0532 451 54 78
karma@karmikastroloji.com
SOSYAL MEDYA