SATÜRN TRANSİTİ 2017-2020 YENİ BİR KAPI ARALANIYOR.....


 

Merhaba arkadaşlar,

 

Satürn transitleri bizlere, yaşamlarımızda hangi konularda sınanacağımızı gösterir. Satürn’ün üzerinden transit olarak geçtiği burç haritamızdaki yerleşime göre bizleri belli konularda zorlayarak gelişmemizi ve sorumluluk almamızı sağlar.  Bir önceki transit sırasında baskı kurduğu yaşam konularından çıkarak o konularda bir rahatlama yaratırken yeni konulara geçiş yaparak yeni alanlarda ruhumuzun gelişimi için etkiler yaratır.

 

Geleni olduğu gibi kabul eder ve değişime direnmezsek herşey daha kolay olur ve o konuda Satürn’ün meşhur ödülünü alırız.

 

İşte Satürn 2.5 yıllık yeni transitine 27 Ocak’ta YAY burcunda başladı (Vedic Astroloji’ye göre). Hazirana kadar bu burçta devam edecek. Retro hareketi nedeni ile Haziran ile Kasım arasında tekrar eski konumuna geçecek ve sonunda Kasım 2017 ile Ocak 2020 arası devamlı olarak YAY burcunda yolculuğuna devam edecek.

 

YAY burcu semavi dinleri, yüksek eğitimi, uzun mesafeli yolculukları, öğretmenleri (guru’ları) temsil eder... Bu transit bu konularda baskı ve engeller çıkartabilir. Yani kişilerin dini inançları değişebilir. İnandığımız değerleri (dini) sorgulayabiliriz. Havacılık sektörü ve uluslar arası ticaret yavaşlayabilir. (Daha önceki yazımda bahsettiğim büyük buhran aynı transitte gerçekleşmişti). Yurtdışı eğitimde engeller çıkabilir.

 

2017 bu anlamda ani iniş çıkışların yaşanacağı bir yıl. Herkes kendi içinde ilk yarısı ile ikinci yarısı arasında hissedilir farklar yaşayacak. Bu gel gitler bizleri yine biraz yoracak.

 

Türkiye içinde 2017 bahsettiğim gibi gel-gitlere sahne olacak. TR’nin haritasında Satürn 7. Eve geçti. Ortaklıklar ve uluslararası ilişkiler konularında üzerimizdeki baskı artacak (2017 ilk yarısı). YAY burcu aynı zamanda semavi dinleri temsil eder, özellike Türkiyede yapılacak seçimlerde insanlar dini eğilimlerine göre karar verme potansiyellerini eski seçimlere göre daha az olacak.  Yani daha rasyonel davranma eğilimi olacak (Haziran önecesi)

 

Aşağıda AY YÜKSELEN burçlarımıza göre Satürn’ün bizler üzerindeki etkilerini okuyabilirsiniz. Bunlar genel etkiler olup kişisel haritalarımıza göre önemli farklılıklar gösterecektir. Ana eğilim her zaman yaşamakta olduğumuz gezegensel dönem olup (Dasha) transitler bu dönem içindeki alt etkileri belirler. Güçlü bir dasha içindeyseniz Satürn’ün olumsuz etkilerini çok hafif yaşarsınız ama zor bir dasha zor bir Satürn transiti ile birleşince dayanılmaz bir hal alabilir.

 

Daha detaylı analiz ve ay burcunuzu öğrenmek için bana mail atabilirsiniz...

 

Sevgiler...

 

Kayhan Ergezen

 

karma@karmikastroloji.com

 

 

KOÇ BURCU İÇİN SATÜRN TRANSİTİ

 

Satürn'ün Yay burcundan transiti,travmatik ve acı verici sekizinci ev çalışmasını sona erdiği için Koçlar için büyük rahatlama getiriyor. Şu anda karşı karşıya olan sorunların çözümü hızlı bir şekilde gerçekleşmeyebilir, ancak ileride somut ve umut vadeden bir yol ortaya çıkabilir.

Yeni bir iş bulma ihtimali çok yüksek ancak bu iş biraz zorlayıcı olacak. Beklentinizi çok yüksek tutarsanız tatmin olmanız zor olabilir. Baba yada size yol gösteren konumundaki birisine zaman ayırmak ve yardımcı olmanız gerekebilir.

Yurtdışı seyahatleri gündemde olacak. Bu seyahatler iş amaçlı olabilir ve baskı yaratabilir. Hatta yeni bir ülkeye iş için taşınmanız gerekebilir (dasha’nız bunu desteklerse). Sağlığınızda, olumlu gelişmeler yaşayacaksınız. Kardeşlerle ilegili ani sorunlara dikkat etmeniz gerekebilir.

Mali durum yavaş yavaş düzelecek ve istikrarlı olacak. Duygusal olarak daha iyi hissedeceğimiz ve karşımıza çıkan olaylara daha olumlu bakacağımız bir dönem olacak. Akademisyenler, araştırmacılar çok çalışabilirler. Yüksek eğitim konusunda kişileri zorlayabilir.

 

BOĞA BURCU İÇİN SATÜRN TRANSİTİ

Ay Boğalar sertleşmek zorunda kalacak çünkü sert etkilere maruz kalacaklar.  Enkarnasyonda bizi sertleştirecek ve derinlerde olan bizi tetikleyecek etkilere maruz bırakacak. Özellikle son 3 yıldır evliliklerinde sorunlar yaşayanlar için potansiyel bitme etkileri getirebilir. Devam eden ilişkilerde yeni yazılı olmayan kurallar oluşabilir. Gecikmeler, engeller ve hayal kırıklığı yıpratabilir. Kendi kendimizi zor durumda bırakabiliriz. Çevremizden, yakınlarımızdan beklediğimiz destek gelmeyebilir.

Odağınız maddi dünyada ilerleme ise, ağır ilerleme ve çok fazla fiziksel çaba gerekecek.  Gizli bilginin ortaya çıkması nedeniyle ilişkiler sarsılabilir. Kendi gizli geçmişiniz ile bugün canınız sıkılabilir. Sabır, inanç ve inançsal/spiritüel uygulamalar bu dönem için çok daha değerli olacak. Değişime direnmek çok acıya neden olabilir.

 

İKİZLER BURCU İÇİN SATÜRN TRANSİTİ

 

Ay burcu ikizler olanlar için Satürn evlilik, ortaklıklar, ilişkiler ve uluslararası konuları temsil eden 7.evden transit geçmektedir.

İlişkilerin olduğu heryerde üzerinizde baskı hissedeceksiniz. Beklenenden çok daha fazla seyahat edebilirsiniz. İş hayatınız için konforlar alanınızdan vaz geçmeniz gerekebilir. Geniş aileniz kaynaklı dış faktörler nedeni ile aile hayatında huzur kaçıracak gelişmeler yaşanırken sabrınız ve merhametiniz sınanabilir. Kaygı kaynaklı mide sorunları ve kalp sağlığı konuları gündeminize gelebilir. Kolestrol sorunları veya şeker hastalığından muzdarip olanlar ayrıca dikkatli olmalıdır. Sizinle paylaşılan özel bilgilere saygılı olun. Dedikodu ve tartışmalardan kaçının.

 

 

 

 

 

YENGEÇ BURCU İÇİN SATÜRN TRANSİTİ

 

Önümüzdeki 2.5 yıl boyunca Satürn altıncı evlerinden geçecek. Bu, Satürn'ün transit geçişinin en olumlu sonuçları ürettiği üç evden biridir. Bir çok olumlu gelişme üretecektir. Aklınızda bulunabilecek yeni iş fırsatları veya yeni girişimle ilgili daha büyük cesaret ve kolaylık sağlayacak. Karşılaştığınız gecikmeler veya engeller azalacak veya tamamen ortadan kalkacaktır.(Yaşadığınız gezegen dönemi hangi konular olduğu hakkında bilgi verecek). Eski bir krediyi ödeyebilirsiniz ya da yeni bir proje için büyük bir hibe / kredi alabilirsiniz. Hastane görevlileri, doktorlar, şifacılar, hizmet alanlarında olanlar, büyük bir sorumluluk içeren yeni bir görev nedeniyle daha fazla baskı hissedebilirler. Uğraşılarınız sonucu para akışında ve mutlulukta artış yaşayacaksınız. Bulunduğunuz yerden uzakta yeni bir rol veya iş kabul edebilirsiniz. Uzun süredir devam eden rahatsızlıklarınız varsa bu sorunlarla ilgili rahatlama hissedeceksiniz.

 

 

ASLAN BURCU İÇİN SATÜRN TRANSİTİ

 

Aslanla, zor bir transit olan 4. ev geçişi sona erdiği için rahat bir nefes alacaklar. Zihin üzerindeki baskı azaldığı için mesleki hayatta kesinlikle bir rahatlama olacak. Zihinsel olarak daha huzurlu hissedeceksiniz.

Özellikle mülkiyet, araç sıkıntısı ve ev içi sorunlar gibi zahmetli konuların çözümlenmesi olabilir. Bununla birlikte, çocuklar ve / veya akademik ilerlemeleri ile ilgili bazı endişeler olabilir.

Becerileri geliştirme ve kendi kendini geliştirmeyi teşvik etme eğiliminiz sizi akademik veya manevi / metafiziksel araştırmaya doğru itebilir. Yeni bir sertifika almak için bir eğitim seçebilirsiniz. Bu yeni deneyimler, hem maddi hem de fiziksel açıdan kendinizi genişletmenizi gerektirecektir.

 

BAŞAK BURCU İÇİN SATÜRN TRANSİTİ

 

Ay burcu Başak olanlar, Satürn’ün zorlayıcı bir transitini yaşayacaklar. Transit başlar başlamaz sabit olmalı ve dikkatli bir moda geçmelidir. Bu iyi bir zaman değildir ve iş yerinde belirsizlikler olabilir. Yanlış anlaşılma ve aşırı baskı olabilir. Çaresizlik duygusu sinirli hissetmenize neden olabilir. Aşırı koşullar işten de kopmanıza neden olabilir. Rakipleriniz sizden daha avantajlı konumdadır. Mülkiyetin kazanılmasının ertelenmesi, değer kaybı, kiracı veya mal sahibinin ile yaşanacak sorunlar görülebilir. Ev ile ilgili gereksiz ve plansız masraflar nedeni ile harcamalar keyif kaçırabilir.  Mülk konularında kısaca sorunlar yaşanır. Kredi kullanmak için uygun bir dönem değildir. Aile üyeleri arasında da huzursuzluk görülebilir.  Annenin veya anne yakınlarının sağlığı kaygı kaynağı olabilir. Araç kullanırken çok dikkatli olunması gerekir. Kişisel hayat ve romantik ilişkiler üzüntü ve umutsuzluk yaratabilir.

 

 

 

 

TERAZİ BURCU İÇİN SATÜRN TRANSİTİ

 

Bu etkiyi en olumlu yaşayacak burçlar Ay Teraziler olacak. 7.5 yıllık Sade-sati dönemleri sona eriyor. Son 7.5 yıldır tüm hayatları değişti ve şimdi yeni hayatlarındaki yolculuklarıbaşlıyor.  Satürn şimdi bu güçlü gezegenin sadece üç uğurlu transitinden biri olan üçüncü eve giriyor.

Bu olumlu etkilerden en iyi şekilde yararlanmanın anahtarı keder, engeller ve duygusal dağınıklıktan çabucak çıkmak ve geçmişte ciddi biçimde hasar gören veya sizi sınayan şeylerle bozulan moralinizi ufak bir çaba ile geride bırakmaktır. Korkuları ve güvensizlikleri bir kenara koyabildiğiniz takdirde, mesleki yaşam düzgün şekilde yoluna girecek. Yolculuklar artacak ve ve sizi yeni yerlere götürecek yeni iş imkânları doğacak.

Kardeşler ile önceden yaşanmış anlaşmazlıkları düzeltme şansı doğacak.  Yeni girişimlerde bulunabilirsiniz, ancak para konusunda biraz muhafazakar olmak daha iyi olur. Hayatınızda yeni başlangıçlar olacak...

 

 

AKREP BURCU İÇİN SATÜRN TRANSİTİ

 

Satürn'ün yükselen Ay'ın üzerinden geçiş dönemi sona eriyor ve Satürn ikinci ev geçişi Akrep doğumlu bireyler için Sade Sati'nin son 2.5 yılının başladığını işaret ediyor. Zihinsel huzursuzluk/ baskı ve sağlık sorunlarında bir miktar durulma olabilir, ancak maddi konular ile beslenme ve diş sorunları ile ilgili olarak sıkıntılar devam edecek. Mesleki yaşamda ilerleme başlayacak, ama para kazanma konusunda hala tatmin edici seviyeye ulaşmak güç. Kaynak sıkışıklığı sizi zorlayabilir bu nedenle çok büyük riskler için henüz erken. Yumurtalarınızı tek bir sepette tutmayın ve  parasal kaynaklarınızı tek bir kişiye / kaynağa bağlamayın.  Aile konularında hayal kırıklığı olabilir. Tek başınıza çok fazla sorumluluk yüklenmeniz acıya yol açabilir. Bir mülk satın almayı planlıyorsanız, kaynaklarınızı değerlendirdikten ve evrak işlerini sağlıklı bir şekilde kontrol ettikten sonra bunu iki defa düşünerek yapın. Arkadaşlarınız onlara ihtiyacınız olduğunda orada olmayabilir.

 

 

YAY BURCU İÇİN SATÜRN TRANSİTİ

Ay burcu Yay olanlar Sade Sati'nin orta evresine giriyor; burada Satürn, Ay'ın üzerinden geçerken duygusal bir baskı kuruyor. Kişinin tüm davranış ve kararları bu baskı altında gerçekleşiyor. Kariyerde iniş çıkışlar olabilir. Hedef alındığınızı veya üstünüze gelindiğini hissedebilirsiniz. İş yerindeki ilişkilerde yanlış anlama veya ego sorunları nedeniyle gerginlik olabilir.Bu tip davranışları şahsi almamaya dikkat etmelisiniz. Bu dönem, iradenizin ve sadakatinizin test edecek. Otomobil veya mülk gibi pahalı alımlar, mali kişiyi çok zorlayabilir. Sorunlar,sabır ve açık iletişim yoluyla ele alınmalıdır. Satürn bu transitte evlilik evine görünüm yaptığı için eşinize yeterince daha fazla yönelmeniz gerekecek. Gereksiz argümanlar, farklılıklar büyük özenle ele alınmalıdır. İletişim her zamankinden daha fazla önemli olacak. Karşı gelmekten çok daha iyi seçenekler olduğunu unutmayın. Bu dönemde ani bir sağlık sorunu ile karşılaşabilirsiniz.  

 

 

 

OĞLAK BURCU İÇİN SATÜRN TRANSİTİ

 

Oldukça rahat bir dönem sona eriyor. Satürn şimdi Ay Oğlaklar için Sadesati dönemini başlatıyor. Bu sürç farklı evrelerde olmakla beraber 7.5 yıllık bir kabuk değiştirme süreci olacak. Dinlenme ve uyku eksikliği yüzünden fiziksel bedebde stres artabilir. İş yerinde verimlilik kaybı olabilir.

Hayatın her konusunda zihninde endişeler olabilir. Aşırı düşünme veya aşırı analizden kesinlikle kaçınılmalıdır. İş yerinde gerginlik yaşayabilirsiniz, çünkü rakipler çıkarlarınıza zarar vermeye veya adınızı kötülemeye  çalışıyor gibi hissedeceksiniz. Ama unutmayın bunlar sizin zihninizde Satürn’ün yaşatacakları. Gerçekler farklı olabilir!

Maddi ve manevi tatminsizliğe rağmen çalışmaya devam etmek zorunda kalabilirsiniz. Masraflar artacak. Dayanıklılık ve destek eksikliği de duygusal açıdan savunmasız hissetmenize neden olabilir. İzolasyon hissi güçlü olacak. Hayatınızdan çıkacak olan unsurlar olacak. Bunlara direnmeyin. Çıkması gerekenler çıkacak. Yeni yaşam döngünüz için yaşam sizin hayatınızı düzenleyecek. Buna karşı koymayın, sadece acı çekersiniz. Yurtdışı seyahatleri gündeminizde daha fazla olabilir.

 

KOVA BURCU İÇİN SATÜRN TRANSİTİ

 

Satürn Ay Kovalar için olumlu olan 11. ev geçişine başladı. Özellikle maddi açıdan harika bir dönem. Mesleki hayatla ilgili belirsizlik ve sarsıntılar geri de kaldı. Daha rahat olma ihtimaliniz oldukça yüksek. Yeni bir işe veya çalışma rutine girmeye karar verebilirsiniz. Para ile ilgili sıkıntılar birdenbire ortadan kaybolmuyor ancak bu dönemdeki gelişmeler kesinlikle umut ve güven yaratıyor. Hayalleriniz için atacağınız adımlar hedefe ulaşacak... Çocuklarla ilgili endişeler devam edebilir. Gizlilik ile ilgili konular  düşüncelerinizi zora sokabilir.

 

 

BALIK BURCU İÇİN SATÜRN TRANSİTİ

 

Ay Balık burcu olanların Satürn transitleri onuncu evlerinden geçiyor. Bu transit, özellikle iş hayatında orta yeni denklemler getirebilir, bu yeni gelişmeler çok fazla çaba sarf etmenizin yanı sıra sabır da gerektiren yeni olgular olacak. Dersler sorumluluklar ve uğraşılar aracılığı ile gelecek. Eskiden olana kapılmayın, aksi takdirde pişmanlık ve acı değerli zamanınızı tüketmenize neden olur. Borsa veya spekülasyonlardan kaçınmalısınız. Bu süre zarfında yapılan özverili çalışmalar, yakın gelecekte ödüllendirilecekler.

Tarih: 29 Ocak 2017
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Esentepe Mahallesi
Erkılıç Caddesi
No:6/1 Daire:29 Yasakule - Kartal/İSTANBUL
0216 311 03 07 - 0532 451 54 78
karma@karmikastroloji.com
SOSYAL MEDYA