Vedic Astroloji ile 2019 Yılı Yorumları


Merhabalar,

2. buluşmamızda 2019 yılını genel olarak yorumlamaya ayırmak istedim.

2019 yılının en majör gezegen etkisi Mart ayında gerçekleşecek Ay Düğümlerinin burç değiştirmesi olacak. Kızey Ay Düğümü’nün (Rahu) ikizler ve Güney AY Düğümünün (Ketu) Yay burcuna geçişi ile beraber tüm dünyada Karma uyanacak.

Bunun nedeni Ketu’nun Satürn ile aynı burca gelmesidir. Hizmetin ve karmanın 2 temsilcinin bir araya gelmesi, geçmiş yaşam karmalarımız ile ilgili sorumluluklar alacağımız anlamına geliyor. Bu gezegenleri Yay burcunda ve Pruva Ashada takımyıldızında birleşmeleri evrensel zekâ’yı da işin içine sokarak stratejiler geliştireceğimiz/geliştirmek zorunda olacağımız bir yılı işaret ediyor. Özellikle Mayıs ayı ile Eylül ayı arasında Satürn gerilemesinde görev ve sorumlulukların çok artacağı bir süreç yaşayacağız. 2019 yılında bu etkileşim dünya liderlerinin de sorumluluk almaları gerektiğini gösterecek, keza bu yerleşim uzun zamandır yürütülen bazı gizli ve düşmanca planların gün yüzüne çıkmasına neden olacak ve yılın 2. Yarısında dünya genelinde tansiyonun artmasına neden olacak.

İkizler ve Yay eksenindeki Ay düğümleri bizleri günlük pratik konulara yöneltecek ve tekrarlanan olaylar ile karşılaşacağız.

4 Kasım 2019 tarihine kadar Jüpiter’in Akrep burcundaki yolculuğu bizleri gizemli ve okült konulara yöneltecek. Gizli konuları ortaya çıkartırken duygusal dengemiz inişli çıkışlı olur.  2019 yılın ilk yarısı spekülatif hareketlerin yaşanacağı bir dönem olacak, bunun  sebeplerinden biri, Akrep burcundan Yay burcuna geçip birkaç hafta boyunca burada kalacak ve tekrar Akrep burcuna girerek son derece hızlı ve güçlü etkiler yaratacak Jüpiter olacak. Bu aşırı hız ve dönüş, yılın ilk yarısında tüm dünyanın kaderini değiştirecek. 2019 yılı içinde sadece bu etki bile  tek başına birçok olayı ve durumu getirmesi muhtemeldir (bu etkiler doğum haritalarımızda Jüpiter’in transit geçeceği ev konularında yaşanacak. Jüpiter’in yanı sıra, Rahu ve  Ketu’nun da Mart 2019’da burç değişimleri bu ani, plansız ve öngörülmeyen değişiklikleri hayatlarımıza getirecektir. Genellikle Rahu ve Ketu'nun hareketi, tekamül yolculuğumuzda önemli konuları gündemimize getirir, düşüncelerimizi biz farketmeden belli bir amaç için yeni bir boyuta taşır.

 

Ocak ayında yaşayacağımız tutulma ile beraber hem ekonomilerde hem borsalarda ani iniş çıkışlar yaşanacak. Durulma ise Mart ayı sonuna doğru başlayacak ama yılın genelinde yaşayacağımız Venüs-Ketu dasha neden ile yavaşlayan bir ekonomi ile devam edecek.

Yengeç burcundaki tutulma da güven sarsıcı bilgiler getirecek hayatımıza. Hükümet ve liderlerle ilgili gizli bilgiler öğreneceğiz ve bu bizleri sarsacak etkide olacak.

Aşağıda Vedic Ay burçlarınıza göre 2019 yılı genel etkilerini bulabilirsiniz. Bu etkiler transit gezegen etkileri olup Vedic Astrolojide gelecek öngörümünde kullanılan kişiye özel “Dasha” sistemi yorumları bulunmamaktadır. Daha detaylı analizler ve Ay burcunuzu öğrenmek için bana mail atabilirsiniz.

karma@karmikastroloji.com

Mutlu, keyifli ve hayallerimizin gerçekleşeceği bir yıl dilerim…


Sevgiler.

Kayhan Ergezen

Vedic Astrolog

 

KOÇ BURCU:

Son birkaç aydır zor zamanlar geçiriyor olabilirsiniz. Jüpiter, 2019 yılı boyunca uzun bir zaman 8. evinizde konaklayacak. 9. evdeki Satürn karışık sonuçlar verecek. Mart 2019 gerçekleşecek Karmik Düğümlerin burç değişimi sizi olumlu etkileyecek.

Kariyeriniz ve finansal büyümenizle ilgili beklentilerinizi ilk 3 ay azaltmanız uygun olur. Jüpiter  sizi şans ve bolluk ile desteklese bile, Kasım / Aralık 2019’a kadar belirgin değişiklikler yaşamak için çok erken olacak. Bu nedenle, 2019 yılı karışık etkileri olan bir geçiş süreci gibi düşünülebilir. Dolayısıyla herhangi bir önemli karar almak için doğum haritanızı kontrol etmeniz faydalı  olacaktır.

 

BOĞA BURCU:

2019 yılı sizin için çok iyi başlayacak.  Şansınız  sizi sürekli destekleyecek. Bu yıl büyüme ve başarı yılı olacak. Son zamanlarda yaşamakta olduğunuz engellenme ve sorunlardan kurtulacaksınız.

Mart Sonu Nisan başı gibi Karmik düğümler yer değiştirirken dikkatli olun. Risk almamaya çalışın. Nisan 2019’dan itibaren 3 ay kadar bir süreliğine zorlanma hissedebilirsiniz. Mükemmel bir büyüme ve başarı Ağustos ayından itibaren sizinle olacak. Bu etki Ekim sonuna kadar güçlü bir şekilkde devam edecek. Kasım/Aralık gibi yine bir düşüş olabilir.

Önemli kararlar alacaksanız 30 Ekim öncesi almanız tavsiye edilir.

 

İKİZLER BURCU:

Bu yıl sizin için gergin ve zorlayıcı başlayabilir. Özellikle iş ve kariyer konularında baskı altında hissedebilirsiniz. Ne yazık ki, Mart 2019'a kadar bu etki devam edecek. Sağlığınıza idaha fazla önem vermeniz gerektiğini belirtiyor bu gezegen pozisyonları.

Nisan 2019’dan itibaren birkaç aylığına biraz rahatlama sağlayabilirsiniz. Ancak, 30 Ekim 2019 tarihine kadar sınanma döneminde olacaksınız, olaylar üst üste gelebilir ve sizi sıkıştırabilir. Mali durumunuza çok dikkat edin bu süreçte. Seyahatler konusunda problemler yaşayabilirsiniz.  4 Kasım’dan sonra gerçek bir rahatlama dönemine gireceksiniz.

 

YENGEÇ BURCU:

Tüm büyük gezegenler iyi konumda oldukları için, 2019 yılında büyük başarı ve servetin tadını çıkaracaksınız. Uzun zamandan beri kurduğunuz hayalleriniz ve dilekleriniz gerçekleşecek. Hayatınızın her alanında ilerleme göstereceksiniz. İtibarınız artacak, yaptığınız her işten keyif alacaksınız. Aileniz toplumda iyi isim ve ün kazanacak.

Aslına bakarsanız hatırladığınız en güzel yıl bile olabilir. Bu tür bir gezegen hizalanması, yaklaşık on yılda yalnızca bir kez gerçekleşir. Olumlu bir değişiklik yaşamazsanız, bu yalnızca doğum haritanızda özel bloke edici bir etki olmasından kaynaklanabilir.

Bu sizin için altın bir yıl olacak. Bu yıl gerçek anlamda ünlü olursanız bilin ki bunda şaşırılacak bir şey yok. Bu dönemde hayatınızın yönünü tamamen değiştirecek her türlü kararı vermek için kullanabilirsiniz. Her karar adeta başarı garantili olacak.

 

ASLAN BURCU:

Şansınız bu yıl sizi ciddi anlamda destekleyecek. Ancak ailevi konularda üzerinizde biraz baskı hissetmeniz mümkün.

2019 yılı kesinlikle geçen seneden daha iyi olacak. Kariyer, finans ve yatırımlarınızı çok başarılı şekilde yürüteceksiniz, aldığınız kararlar size daha çok para kazandıracak. Özellikle kendi işinizi yapıyorsanız ciddi ilerleme kaydedeceksiniz.  Ancak, aile ve ilişki açısından kişisel yaşamınızda işler biraz daha düzensiz ve sarsıntılı görünüyor. Bu da sizin zihinsel olarak zaman zaman zorlanmanıza sebep olabilir.

 

BAŞAK BURCU:

Bu yıl biraz sizi zorlayarak başlayabilir. Hatta can sıkıcı olaylar, sizi üzen şeyler de yaşanabilir. Sağlığınız olumsuz yönde etkilenecek. İşyerinde artan zihinsel baskı ve gerginlik sizin tahammül düzeyinizi ciddi anlamda azaltacaktır. İşler adeta sana karşı hareket ediyormuş gibi hissedebilirsin.

Mart ve Eylül arasında iş kaybı bile yaşayabilirsiniz. Dikkatli olmazsanız, yasal sorunlara da maruz kalabilirsiniz. Genel olarak 2019 yılı, sizin için zorlu bir zaman olacak. Önemli kararları almadan önce iki kez düşünün. Riskli yatırım veya spekülatif işlem yapmaktan kaçının çünkü finansal batık ve iflaslar gündemde olacak.

 

TERAZİ BURCU:

2019 yılı sizin için altın bir yıl olacak. Bu yıl içinde servet sahibi olmanız işten bile değildir. Kariyerinizde ve finansmanınızda büyük bir büyüme görmeyi bekleyebilirsiniz. İş adamları için altın bir dönem olacak. Aileniz ve ilişkinizle mutlu olacaksınız.

Gayrimenkul yatırımlarınızda ve hisse senedi alım satım işlemlerinde iyi şanslara sahip olacaksınız. Haritanızda bunu destekleyen etkiler de varsa, multi milyoner bile olabilir ve ünlü statüsüne kavuşabilirsiniz. Bu zamanı etkili bir şekilde hayatınıza yerleşmek için kullanabilirsiniz.

 

AKREP BURCU:

Bu yıl sizin için zorlu sınavlarla başlayacak. Maddi durumunuz kötü etkilenebilir. Sağlığınıza daha fazla önem vermeniz gerekiyor. Küçük işler yapmaktan bile yorulabilirsin.

Aile ve maddi sorunlar zihinsel huzuru ortadan kaldıracak. Kasım 2019'a kadar büyük risk almaktan kaçınmanız gerekir. Yaptığınız her şeyden önce iki kez düşünün.

Spekülatif girişimler ve hisse senetlerinden uzak durmanız uygun olacaktır.

 

YAY BURCU:

2019 sizin için zorlu bir yıl olacak. Ve bu yıl ilerledikçe sorunların yoğunluğunu artıracak. Tüm büyük gezegenler iyi konumda olmayacağından,  2019 yılı sizi sınayacak bir yıl olma özelliğine sahip olacak. Çalışma hayatınız çok etkilenecek. İş baskısının ve borçların artması sağlığınızı da etkiler. Eğer haritanızda başka olumsuz etkiler de varsa işinizi kaybetmeniz bile olasıdır.

Harcamalarınız ve zihinsel baskılarınız artabilir. Fakat bunu Jüpiter'in gücüyle aşabilirsiniz. Lüks eşyalar almak ve seyahat etmek için büyük miktarda para harcamak zorunda kalabilirsiniz. Önemli kararları almadan önce iki kez düşünün.

 

OĞLAK BURCU:

Bu yıl başarı ve itibar sizinle olacak. Sorunlarınız olacak ancak hepsini aşma gücünüz de olacak. Mücadele gücünüz yüksek olacak.

Aileniz, gelişiminiz ve başarınız için destekleyici olacaktır. Kariyer, finans ve aile ortamında iyi şanslar yakalayacaksınız. Ancak bu yılın son 3 ayı Ekim 2019 ile Aralık 2019 arasında zorlu bir süreç sizi bekliyor olacak. Uzun vadeli yatırımlarla gitmek istiyorsanız, güçlü bir doğum haritası desteğine ihtiyacınız var.

 

KOVA BURCU:

Geçen yıl bireysel olarak sizin için iyi gelişmeler oldu. 2019 da ayrıca sizin için iyi bir yıl olacak. Özellikle kariyeriniz ve finansal gelişiminiz çok iyi görünüyor.

Ekim 2019'a kadar, sadece üst yönetimde, liderlik pozisyonunda veya politikadaki insanlar için sorun yaratacak etkiler mevcut olacak. Diğerleri fazla etkilenmeyecek. Nisan, Kasım ve Aralık aylarında çok şanslı olacaksınız.

Uzun vadeli dilekleriniz gerçekleşecek. Aile sorunlarınızı çözeceksiniz.  Herhangi bir dava veya hukuki süreç içindeyseniz  lehinize sonuçlanacak.. Önemli kararları almadan önce yine de iyi değerlendirme yapmaya çalışın. Ancak rahatlıkla 2019'da da büyük başarılar göreceğiniz söylenebilir

BALIK BURCU:

Bu yıl sizin için iyi başlayacak. Aile sorunlarınızı çözecek ve iyi ilişkiler geliştireceksiniz. Eğer hukuki sorunlarla karşılaşırsanız, mahkemeler sizin lehinize sonuçlanacak.

Herhangi bir fiziksel rahatsızlık olmayacak. Sesinizi tamamen geri kazanacaksınız. Artan nakit akışı ile birlikte finansal durumunuz iyileşecektir. Haritanız da destekliyorsa, ünlü statüsüne bile ulaşabilir ve hatta milyoner olabilirsiniz. Kasım ve Aralık 2019'da bir gerileme olabilir. Ancak bu aşama kısa sürecek, Ocak 2020'den itibaren daha da güçleneceksiniz.

Son yılların zor geçtiğini biliyoruz ama artık bunlar geride kaldı. Önünüzde harika 2 yıl var olumlu değişiklikleri kabul etmek için gülümsemenizin zamanı geldi.

 

Tarih: 30 Aralık 2018
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Esentepe Mahallesi
Erkılıç Caddesi
No:6/1 Daire:29 Yasakule - Kartal/İSTANBUL
0216 311 03 07 - 0532 451 54 78
karma@karmikastroloji.com
SOSYAL MEDYA