EKİM 2019Fırtına ve sonraki dinginlik


EKİM 2019 Fırtına ve sonraki dinginlik

Merhaba arkadaşlar,

Ekim ayı başında sizinle yine birlikteyiz. Yine heyecan dolu bir ay bizleri bekliyor :)

Aslında yine vay be dediğimiz deneyimler yaşayacağız. Öncelikle son birkaç aydır yaşadığımız depresif duygular bu ayda devam edecek. Yay burcundaki Satürn-Ketu birleşimi eğer “yeni olanı” kabul etmiyorsak bizi olumsuz olarak etkilemeye devam edecek. Eskiye tutunmayıp yeni olanı kabul edenler ise daha özgür ve mutlu oldu/olacak.

Ekim ayının dikkat çeken bir yerleşimi de Mars’ın şifayı temsil eden Başak burcundaki transiti olacak. Bu süreçte hastalıklar artacak, uzun süreli grip salgınları kapıda, içimizdeki şifacı ortaya çıkmak isteyecek ama birçoğumuz yine ilaç alarak bu fırsatı kaçıracağız.

Ekim ayında önemli projeleriniz ya da beklediğiniz gelişmeler varsa ertelenme riskini göz önünde tutmalı ve B planı da yapmalısınız. Mars’ın ayın ortasındaki pozisyonu kazaları tetikleyebilir, dikkatli olmamız gerekiyor.

21 Ekim ile başlayan ve 4 Kasıma kadar sürecek dönem ise birkaç olumsuz tetiklenmenin aynı anda yaşanacağı bir süreç olacak. Bu süreçte doğal afetler tekrar ortaya çıkacak ve gündemde bir süre kalacak.

Aynı süreçte Jüpiter’in gandantha pozisyonu ise bizlerde aslında karanlık yönümüz ile karşılamamızı sağlayacak. Tepki ve kararlarımızı kontrol altında tutamazsak sonradan pişman olacağımız deneyimler yaşarız.  Bu etki Jüpiter’in Akrep burcundaki son derecedeki yolculuğu ve Akrebin kuyruğu tetiklenecek…

27 Ekimdeki yeni ay ile bu karanlık taraf tamamen ortaya çıkmış olacak ve sonrasında her şey netleşecek. Aslında olan her şey uzun vadede bizim lehimize olup zihnimizde her şey netleşecek. 

Bu ayın en keyifli tarafı ise Venüs’ün en keyif aldığı burca geçiyor olması. Aşk, eğlence, keyif ve ilişkiler konusunda fırsatlarımız olacak. Bu fırsatları 19 Ekimden sonra biraz temkinli olmak kaydı ile değerlendirmek bize neşe getirecek.

31 Ekimde ise Merkür Retrosu Terazi burcunda başlıyor… İlişkiler açısından değişik fırsatların çıkacağı bir süreç… Neler çıkacağını Kasım ayında konuşuruz.

Aşağıda Vedic Ay burcunuza göre Ekim ayının bizlere genel olarak neler getireceğini yazdım. Bu etkilerin sizin hayatınıza tam olarak neler getireceğini ve karmanız da hangi tetiklenmeleri sağlayacağını ise haritanızın tümünün yorumu ile sağlıklı ve size ışık tutacak şekilde yapılabilir.

Her konuda bana mail ya da mesaj atabilirsiniz.

Karma@karmikastroloji.com

Sevgiler….

 

 

Ay Yükselen Koç Burcu:

Ayın ilk yarısı hayatınızın birçok açısından daha tatminkâr ve başarılı olacak. 2. yarıda eş ve eş ile sorunlar ve tartışmalar yaşanma potansiyeli güçlü, bunu yüksek farkındalıkla aşmalısınız. Bu süreçte tartışmalardan kaçınmak en akıllıca çözüm olur. Ayın son günleri mutlu olmanızı sağlayacak gelişmeler yaşayacaksınız. Haritanızın işaret ettiği doğru yerde olmak önemli. Ayın 2. yarısı boyunca yolculuk yapmak sıkıntılı olacak. Kazalara dikkat edin. Kısa yolculuklar kazançlar sağlamaya devam edecek. Bu ay ve özellikle 2. yarıda coşku düşük olacak ve yorgunluk yüksek olacak. Kendinizi pazarlama noktasında ayın ilk bölüm size fırsat verecek. 2. bölümünde, herhangi bir görüşme yapmamaya ve evrak imzalamamaya dikkat edin. Ayın 2. bölümünde, ortaklarınızla sorun yaşayabilirsiniz, beklenmedik yasal sorunlar yaşayabilirsiniz.

 

Ay Yükselen Boğa Burcu:

Ayın ilk yarısı çocuklarınızı ihmal etmenize neden olacak. Planlarınızı buna göre yapabilirsiniz. Bencil davranışınız nedeni ile eş ile aranıza sorun ve tartışma yine gündemde olacak. Bu nedenle özellikle ayın 2. yarısı Egoya dikkat etmelisiniz. Yine de, ev içi huzur için ailenizden destek alacaksınız. KBB ve kalp problemleri ay boyunca sizi meşgul edebilir. Ayın ilk yarısı sizin için daha problemli olurken ayın 2. yarısı hastalıklar açısından yoğun geçebilir. Endişe hissedebilirsiniz ama bu durum işleri daha da kötüye götürür. Bu durumu meditasyon vb. yaparak zihninizi dingin tutmalısınız. İşyerinde davalara ve tartışmalara yol açabilecek etik olmayan yöntemlerle size karşı tavır alınabilir. Yöneticileriniz size yardımcı olmayabilir. Borsada işlem yapmak dahil tüm spekülatif girişimlere dikkat edin. Ayın ikinci yarısı, projelerin tamamlanması ve başkalarının güveninize alması için daha iyi olacak ve farkı hissedeceksiniz. Ayın ilk üç haftası öğrenciler ve öğretmenler için iyi olacaktır.

 

Ay Yükselen İkizler Burcu:

Çevrenizdekiler, ay boyunca üzerinize gelebilir. Kendi kendinize sakinleşmeniz gerekecek, aksi takdirde işler büyüyebilir ve eş ile ya da aile içinde özellikle 2. yarıdaki anlaşmazlıklar keyif kaçırabilir. İşlerin ne kadar bozulacağı sizin tutumunuza bağlı.  Ay’ın 1. yarısında duygusal olarak, 2. yarıda ise samimiyet eksikliği nedeni ile eşinizle ilişkiyi bozacak. Ayın 1. yarısı boyunca yapılan uzun mesafeli seyahatler uygun olmaz. Mide problemlerine, hazımsızlığa ve enfeksiyonlara karşı dikkatli olmalısınız. Bu şikâyetlerin ortaya çıkması vücudunuzun size bir mesajı olacak.  Stres zihinsel barış eksikliğine yol açacaktır. Ayın 1. kısmı boyunca gerçekleşen emlak ve mülk işlemlerinden dolayı finansal stres yaşanabilir.  Ailelerle olan anlaşmazlıklar nedeniyle bunlar ortaya çıkabilir. İş yerindeki üstleriniz ve meslektaşlar bu ay size yardımcı olmayacak ve muhalefet olacaklar. Ayın son haftası bu zorluklar azalacak. Olumlu gelişmeler size mutlu etmeye başlayacak.

 

 

 

 

Ay Yükselen Yengeç Burcu:

Bu ay kardeşleriniz ile ve/veya yakın arkadaşlarınız ile sıkıntılar yaşabilirsiniz, ancak ilk yarıda aile hayatı size keyif verecek. Çok fazla sahiplenici olursanız çatışmalar yaratabilirsiniz. Ayın 2. yarısı itibarınızı zedeleyecek bir olay yaşayabilirsiniz. Evlilik ya da benzeri bir ilişki için uygun dönem. Yeni tanışmalara dikkat edin, sosyalleşmek bu süreçte istediğiniz mutluluğu getirebilir. Evli çiftler ise hem keyifli olacak hem de çocuk planlayanlar desteklenecek. Kısa seyahatler ayın ilk yarısında başarılı olacaktır. Aynı ayın 2. yarısı boyunca engeller nedeniyle sıkıntılı olabilir. Ay boyunca fiziksel güç yükseliyor. Enerjinizi kontrollü kullanın. Ateş ve vücut ağrısı ayın 2. yarısında sizi etkileyebilir. Taşınmaz malların satışından elde edilen kazançlar da ilk yarıda gösterilirken, ayın 2. yarısında engeller yaşanabilir. Güçlü zihinsel çalışma, iş hayatında size yardımcı olacaktır. İlk üç hafta, projeleri tamamlamak ve yeni iş almak için daha iyidir. Bu süre öğretmenler ve öğrenciler için de iyi olacak. Ayın son haftası özellikle olumsuz. Lütfen dikkatli olun.

 

Ay Yükselen Aslan Burcu:

Hem arkadaşlarınızla hem de ailenizle sorunları çözmek ya da ilişkileri normal seyrinde sürdürmek için bile iyi bir ay değil ve genel olarak dikkatli olmanız gereken ters bir dönemdir. Bu durum ayın 2. yarısında bir miktar düzelerek ama yine de tam olumlu sonuçlar alınmasını engelleyecek şekilde devam edecek. Başkalarından yardım ve desteğe ihtiyacınız olacak, bunu yaparken çekinebilir hatta utanabilirsiniz bile. Bu nedenle talep ederken başkalarıyla ilişkinize zarar vermemesi için son derece dikkatli olmalısınız. Aile içi mülk anlaşmazlıkları da yaşanabilir. Zaten süregelen bir sorun ise büyüyebilir. Kaygı ve duygusal sorunlar bağımlılıklara ve ilaç kullanımına neden olabilir. Unutma isteği, hafıza kaybı ve bilinmeyen korku da fizyolojik sorunlara yol açabilir. Gereksiz riske girilmemesi gereken bir ay. Borç ve kredi anlaşması yapmayın. Karşınıza kötü niyetli, insanlar çıkabilir. Ayın son haftası, biraz dinlenme ve eğlenme fırsatınız olacak, bunu değerlendirin. Miras ile ilgili herhangi bir davaya dikkat edin. Gayrimenkul işlemleri nedeniyle geniş aile ile olan anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz.

 

 

Ay Yükselen Başak Burcu:

Aile ve arkadaşlardan ayrılıklar yaşanabilir yada ters düşülebilir. Bu konularda radikal ve ani karar vermeyin. Bu sorunları sadece eşinizi dinleyerek kurtarabilirsiniz. Ay boyunca bağlantı kurabileceğiniz kişi o olacak. Kavga ve tartışmalara girmemek önemlidir. Ayın 2. yarısı boyunca, yeni arkadaşlar edinirken dikkatli olun. Mevcut arkadaşlarınızla, komşularınız ve meslektaşlarınızla iletişim kurulmalı ve geliştirmelisiniz. Ayın ilk yarısında kavga ve kazalara maruz kalma eğiliminiz olacaktır. Araç kullanırken çok dikkat edin. Safra, sindirim ve boğaz problemlerine dikkat edin. İşyerinde yüksek makamlarla yanlış anlaşılmalar yaşanabilir, iki defa düşünerek iletişim kurun. Ay boyunca, kendinizi çaresiz ve motivasyonsuz hissetseniz bile, ayağa kalkmak mevcut işinize odaklanmak ile olacak. Bu ay genellikle gergin olacaksınız ancak bu yeni girişimlerde ve mutluluğunuz önündeki engel olacak.

 

Ay Yükselen Terazi Burcu:

Mars ve Güneş’in transiti sizi oldukça güçlü etkileyecek. İlişkiler başa çıkılamayacak boyuta gelebilir.  Çok fazla ego sorunu bağ kurmanızı engelleyecek ve iç mutluluğunuzu azaltacaktır. Geçmiş konular sizi olumsuz etkileme potansiyeline sahip. Bir seyahat nedeni ile de olsa aileden ayrılma olabilir. Planlanmamış seyahatler sıkıntıya neden olabilir. Bu ay kazalar nedeni ile bacak bölgesinde yaralanmalar meydana gelebilir. Ayın ilk bölümünde, alt karın ve tüm sindirim sistemi hastalıkları konusunda dikkatli olun. Ayın 2. Bölümünde ise göğüs sorunları ve yüksek kan basıncı ihmal edilmemelidir. Bu ay ilişkiler size zarar verebilir. Tanımadığınız kişilere çok fazla güvenmeyim. İlişkilerdeki hatalarınız iş yerinde rakip kazanmanıza neden olabilir. Bakış açınızı çok sık değiştirmeyin, aksi takdirde insanlar size güvenmeyi bırakacak ve hak ettiğiniz övgüyü alamayacaksınız. Ayın son haftası gelecek için verimli planlar yapmak için uygun olacak. Alışverişte bu ay dikkat edin, lüks harcama eğilimi artacaktır. Biraz dinlenme ve eğlence mücadelelerden kurtulmaya yardımcı olacaktır.

 

Ay Yükselen Akrep Burcu:

Bu ay aile hayatında dikkatli olun ve düşünmeden konuşmayın. Olumsuz olan noktalardan biri, iletişim eksikliğinin veya başkalarının sırrını gizleyememe olacak. Alaycı açıklamalar yapmayın. Romantizm için iyi bir zaman ama uzun vadeli bir söz için henüz erken. Yabancı ülkelere yapılacak kısa geziler yararlı olacaktır. Stres uykusuzluğa neden olabilir, ancak stresi ortadan kaldırmak için birçok fırsat bulacaksınız. Tüm ay boyunca ekip çalışması aracılığıyla destek sağlayacaksınız. Gereksiz harcamalar ayın 2. bölümünde tasarruflarınızı azaltabilir. Kandırılmaya dikkat edin.

 

Ay Yükselen Yay Burcu:

Aileden, arkadaşlardan ve sosyal ağdan destek devam edecek. Bazı kutlamalar sizi mutlu edecek. Bu mutluluklar ve şanslı yerleşim yaşadığınız Dasha dönemine göre farklılık gösterecek. 10. evden gelen Mars, egonuzu gereksiz yere artırabilir, bu da başkalarıyla çatışmalara yol açabilir. Karşı cinsten yeni biriyle tanışma şansı olacak. Elde ettiğiniz başarılara rağmen stres ve endişe devam edecek. Ayın son haftasında eklem ağrıları ve sinir bozuklukları olabilir. Sade Satiye rağmen, eğer takım çalışması yaparsanız sizin için çok verimli bir ay. Etrafınızdakiler, gerçek liderlik gösterdiğiniz durumda destekleyici olacaktır. Özellikle ayın son haftasında gizli düşmanlara dikkat etmelisiniz. Harcamalar, kendinize ait lüks tüketim nedeniyle yüksek olacaktır.

 

Ay Yükselen Oğlak Burcu:

Baba ve baba figürleri, ayın ilk yarısında sorun ve/veya odak olabilir. Ay boyunca biraz huzursuzluk olacak.  15 Ekimden itibaren ise 2 aylık süreçte iş ve kariyer alanında büyüme fırsatı sağlayacaksınız. Yeni ortaklıklar ve fırsatlar yakalayacaksınız. Satürn'ün pozisyonu ayın son haftasında bazı engellere neden olabilir. Aynı zamanda, küçük kavgalar ilişkinizde mutluluğu gölgeleyebilir. Yolculuk fırsatları olacak, biraz yorulsanız da sonuç iyi olacaktır. Göz ve kulak rahatsızlıklarına ve kas ağrısına karşı duyarlı olabilirsiniz. Sağlık, ayın 2. yarısından başlayarak iyi olacak. Ayın ilk yarısında, işyerindeki amirler ile uyum sağlamakta zorluk çekebilirsiniz. Anlaşmazlıklar ve farklılıklar kolayca ortaya çıkacaktır. Sakin ve sabırlı olursanız, işler olumlu sonuçlanacak Dikkat, Ekim ayı boyunca en önemli kelime olmalı sizin için.

 

Ay Yükselen Kova Burcu:

Maddi ve manevi değerleriniz eş ile ilgili sorunlar yaratabilir ve buna bağlı kayıplarınız olabilir. Bir çeşit kriz ya patlayacak ya da devam eden bir sorun varsa sona erecek. Yine de, haritanızdaki  7. ev iyi ise bu süreci kolaylıkla atlatırsınız ve ilişkiniz daha üst seviyeye bile çıkabilir. Aksi durumda sorunlar kalıcı hale gelebilir. Ayın 2. yarısında seyahat etmek için olumlu bir fırsat var, Özellikle dini ve spiritüel geziler sizin için iyi olacaktır. Ay boyunca bol su içmelisiniz. Ortak iş yapıyorsanız parasal konular sizi endişelendirmeye devam edecek. İş yerinde düşman veya rakiplerden dolayı itibarınız zarar görebilir. Herhangi bir durumda, geri çekilmek daha mantıklı. Ayın ikinci yarısında, üstlerinizle sıkı çalışmanız ve onlarla iyi uyum kurmanız gerekir. Başkalarının suçlamaları ile uğraşmanız gerekebilir. Başarıya giden çok caba isteyecek.

 

Ay Yükselen Balık Burcu:

Mars ve Satürn'ün etkisi bu ay sizi bir sürü gereksiz tartışmaya çekecek. Sadakatsizlik konusunda çok dikkatli olun. Evlilik evi güçlü olanlar yine bu süreçte büyük sorun yaşamaz ama zayıf ise aldatılma ve/veya aldatma nedeni ilişki yara alabilir. Bu ay seyahat sırasında kazalara ve hırsızlığa karşı dikkat etmeniz gerekir. Mide hastalıkları, ilk yarıda ortaya çıkabilir. Göz problemleri ve bazı maddelerin bağımlılıkları ay boyunca meydana gelebilir. Ay boyunca ortaklara ve yasal konulara dikkat edin. Rakipleriniz size karşı avantajlı durumda yeni projeler sırasında sizin önünüze geçebilir.

Tarih: 4 Ekim 2019
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Vedic Astroloji Okulu
İzmir ve İstanbul
05324515478
karma@karmikastroloji.com
SOSYAL MEDYA