Eylül 2019 Tatil Bitiyor Karmaya Kaldığımız Yerden Devam… (Koç-Başak)


Eylül 2019 Tatil Bitiyor Karmaya Kaldığımız Yerden Devam…

Güneş Eylül ayı başında Aslan burcunda transitine devam ederken, 17 Eylül'de Başak burcuna geçecek. Ketu ayın ilk yarısında Güneşe açı yaparak Aslan burcundaki zaten zor olan gezegen kavuşumlarını karmadan gelen etkileri de tetikleyerek daha da yoğunlaştıracak. Satürn ise ayın ikinci yarısında Güneşi Başak burcundayken etkisi altına alarak bizi ve egomuzu zorlayacak çatışmalara çekecek. Marsta aybaşında tıpkı Güneş gibi Aslan burcunda, 25 Eylül'de ise Başak burcuna taşınacak.

Sağlık ile ilgili konular tetiklenirken, sağlığına dikkat edenlerle etmeyenler ayrışacak. Eğer ilaç almak zorunda kalırsanız yaşam düzeninizde doğru olmayan bir rutini takip ediyorsunuz demektir. Mars aslında içimizdeki şifacıyı ortaya çıkarmak için geliyor ama birçoğumuz yine ilaç kullanarak bu fırsatı kaçıracağız.

Bize keyif veren Venüs ise aybaşında Aslan burcunda yolculuk yaparken 10 Eylül'de düşüşte olacağı Başak burcuna taşınarak keyif unsuruna ulaşmamızı bir aylığına zorlaştıracak. Bu süreçte özellikle ilişkilerimizde yargılayıcı olacağız ama bu aslında sorunun temelini oluşturacak. Hoşgörülü olmamız gerekecek ama özellikle de Venüs üzerindeki Satürn etkisi nedeni ile bunu bilmemize rağmen tuzağa birçoğumuz yine düşecek. Ancak bu etki bazılarımıza uzun vadeli hatta karmik ilişkiler getirecek.

Eylül ayının ilk yarısı Aslan burcundaki Güneş-Mars kavuşumu hayatın tüm alanlarında ısının ve enerjinin yükselerek kontrolden çıkacağını gösteriyor. Bu etki 2 Eylülde en yüksek noktaya çıkacak. Hem dünyada hem ülkemizde, hem siyasi hem kişisel olarak dikkat etmemiz gereken bir süreç. Kavgaya ve tartışmaya kolay çekiliriz. Bu süreçte Suriye sınırımızda ısı artabilir ve işler planladığımız gibi gitmeyebilir.

13 Eylülde önemli bir dolunay yaşayacağız. Farkında olmadığımız konular gün ışığına çıkacak. Eğer bu günlerde kendimize ve bize gelen mesajlara farkındalığımızı çevirirsek görmemiz gerekenleri kolaylıkla görebiliriz.

Eylül ayının bir başka ve en önemli konusu aslında Satürn’ün direk harekete başlayacak olması. Uzun zamandır bizlere fark ettirilmeden (Satürn retrosu boyunca)  gizli gizli oluşturulan gerçekler Satürn-Ketu etkisi ile Eylül ve Ekim aylarında ortaya çıkacaklar ve bu etkiler çok kişinin hoşuna gitmeyecek.

Aşağıda Vedic Ay burçlarımıza göre Eylül ayı etkilerini kısaca yazdım. Bu etkiler genel etki olup doğum haritalarınızdaki yerleşimler ve yaşadığımız Dashaların farklı olmaları nedeni ile Ay burcu aynı olan kişiler arasında bile önemli farklılıklar yaratacaktır.

Ay burcunuzu öğrenmek için bana sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilirsiniz.

Görüşmek üzere…

Sevgiler

Kayhan Ergezen

 

Koç Yükselen:

Ayın ilk kısmı eş ve çocuklar da dahil olmak üzere aile ile ilgili birçok sorun üretebilir. Çok dik başlı olursanız sorunlarda büyüyecek. Ayın 2. yarısı iyi olacak, ama keyif ve huzur açısından değil daha ziyade mücadele ve rakiplere karşı başarı için fazla çalışma şeklinde olacak. Sonuç olarak, diğerlerinin ihtiyacına karşı dikkatli olmanız gerekir. Başkalarıyla iş yaparken korkuyu ve endişeyi ortadan kaldırın ve istediğiniz sonuçları elde edin. Bedensel gücünüz ve bağışıklığınız 2. yarıda daha iyi olacak, ancak kazalara ve ateşe dikkat etmelisiniz. Yöneticilerinizin yada otoritenin memnuniyetsizliği nedeniyle para kaybı olabilir.

 

Boğa Yükselen:

Geçen ay dünyaya bağlı kalmayı ve ilişkilerde denge ve uyum aramayı tercih ettiniz, Eylül ayı boyunca ilişkiler daha verimli olacak. Eşinize sadık olmadığınızı hissetmesi için hiçbir sebep vermeyin. Akrabalarınızın, onlara karşı olduğunuzu düşünmesi için hiçbir fırsat vermeyin. Eşinizin ve çocuklarınızın sağlığının yanı sıra sağlığınızla da ilgilenmek zorunda kalacaksınız. İşyerinde rekabet ve anlaşmazlıklar canınızı sıkabilir. Emlak ile ilgili bir işiniz varsa bu sağlık sorunlarına yol açan stres yaratabilir. İş yerinde, ayın ilk yarısında önemli projelerinizi bitirmeye veya başlatmaya çalışın. Ayın 2. yarısı yeni girişimlerin başlatılması için uygun değildir.

 

 

İkizler Yükselen:

Ay boyunca etrafınızdaki insanların tutumu ayın iki yarısı boyunca farklı olacaktır. Eğer bencil ve kontrolcü olursanız ilk yarı boyunca, size tahammül edeceklerdir, ancak aynı kişiler 2. yarıda size karşı sert geri bildirimlerde bulunacak. Özellikle aile içinde ciddi sorunlara neden olabilir. Onlarla pozitif ilişkileri sürdürmek için çok çaba sarf etmeniz gerekecek. Yabancı ülkelere seyahatler elverişli olmaya devam ediyor. Sağlık, ayın ilk yarısında büyük ölçüde iyi olacak. 2. yarı boyunca biraz sakinleşmeniz ve rahatlamanız gerekecek. Hafif yiyecekler yiyin ve tüm faaliyetlerde yavaşlayın. Ayın ilk yarısı, devam eden projelerin yürütülmesi ve tamamlanması ve gelecek için planlama konusunda verimli olacak. Ayın 2. yarısı pazarlama ve kişisel olarak önplana çıkmak için iyi olacak. Mülk işlemlerinden kaynaklanan finansal sorunlar ortaya çıkabilir ve bu alanda engellerle karşılaşabilirsiniz.  

 

Yengeç Yükselen:

Ayın ilk yarısında aile içinde ve yakınlar ile anlaşmazlık olabilir. Onlara karşı nazik olun ve duygulara kapılmayın. Bu süre zarfında yeni arkadaşlar edinirken dikkatli olun. Ayın 2. yarısı boyunca problemlerinizi çözmede daha kararlı olacaksınız arkadaşlarınızdan ve ailenizden çok yardım alacaksınız. Ayın 2. yarısında seyahatler yararlı olacak. Ağız ve boğaz sağlık açısından ayın ilk yarısında sorunlara neden olabilir. Harcamaların yüksek olacağı bir ay, para cezaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Borç ilişkisine girmeyin. Para durumunuz ayın 2. yarısında iyileşecek. Yeni yatırım yapmanız gerekiyorsa, ayın 2. yarısında yapın.

 

Aslan Yükselen:

Bu ilişkileri düzeltmek, yeni ilişkilere başlamak ve ilişkilerde derinleşmek için iyi bir ay değil ve genel olarak dikkatli olmanız gereken bir olumsuz dönemdir. Kendinize odaklanacaksınız ve başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğünü ve sizden ihtiyaç duyduğunu ihmal etmeye başlayacaksınız. Bu kavgalara yol açabilir. Bu nedenle, başkalarıyla gereksiz tartışmalara girmeyin. Bütün bu sorunlar olmasa bile partnerinize sevginize ve ilgi göstermek oldukça çaba gerektirecek. Bu ilişkileri sürdürmek için biraz çaba sarf etmeniz gerekecek. Ayın ilk bölümünde gereksiz yere seyahat etmekten kaçının. Seyahat yalnızca sizi aileden uzaklaştırır ve iyi sonuçlar almanıza yardımcı olmaz. Baş ağrısı, kalp problemleri ve benzeri rahatsızlıklar göz ardı edilmemelidir. Kazalara da dikkat edin. Ayın 2. yarısında öfke azalarak keyifli zaman geçirmek için uygun ortamlar gelecek. Gereksiz harcamalar çeşitli alanlarda özellikle ilk yarı keyfinizi kaçırabilir. Öğrencilerde bu süreçte okula konsantre olamayacaklar.

 

Başak Yükselen:

Aile içi ilişkiler açısında zor zamanlar yaşanıyor. Arkadaşlarınızla, aileniz ile eşiniz ve çocuklarınızla olan anlaşmazlıklar bu ayda gündemde. Bu kişilerle ateşli tartışmalara çekilmemelisiniz. Ayın ilk yarısında, diğerlerinden sır saklamak, güvenilirliğinize zarar verecek. Rekabetten kaçınılmalıdır. Eşinizin yanındayken alaycı açıklamalar yapmayın. Uzun mesafeli seyahatler yabancı yerleri ziyaret etmenizi sağlayabilir. Günlük rutini kırıp uzak yerleri ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Gerginlik ve zihinsel kaygılar nedeniyle uyku bozuklukları olabilir. Kazalara dikkat edin. Sindirim sistemi hassas,  yumuşak yiyecekler tüketerek sağlığınızı kontrol etmelisiniz. Bu ay yoğun çalışma başarı getirecek. Otorite ile anlaşmazlık yaşayabilirsiniz, ihtiyacınız olduğundan üstleriniz yanınızda olmayabilir. Bir işe başlamak için borç para almayın. Bakış açınızı çok sık değiştirmeyin.

 

 

 

Tarih: 1 Eylül 2019
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Vedic Astroloji Okulu
İzmir ve İstanbul
05324515478
karma@karmikastroloji.com
SOSYAL MEDYA