Kasım 2019 Jüpiter Yay Burcunda


Merhaba arkadaşlar,

Kasım ayı, bizi aslında yaklaşık bir yıl sürecek oldukça inişli çıkışlı bir döneme sokuyor.  4 Kasımda Jupiter, Saturn ve Ketu ile Yay burcunda bir araya geliyor. Bu çok güçlü etki tüm dünyada herkesin hayatında genellikle büyük zorlukla getirecek. Bazı yükselenlere göre ise mucizevî şansları getiriyor.

Özlelikle Jüpiter ile Ketu’nun birleşimi ruhsal gelişim hatta özgürlük şansı veriyor ama maddede saplanıp kalanlar için depresyona kadar gidebilecek bir süreç olacak önümüzdeki 1 yıl.

4 Kasım ile 4 Ocak arası Jüpiter’in yerleştiği ve yıkımı tasvir eden nakshatra nedeni ile dünya genelinde yeni bir düzen/ değişim için etkiler tetiklenecek. Bu etkiler kısa sürede hoşumuza gitmese de uzun vadede çok büyük şifalanma olacak.

Kasım ayının genelinde Merkür gerilemesi ve özlelikle Terazi burcundaki yolculuğu ilişkileri ciddi anlamda etkileyecek. Yalnış anlaşılmalar ve diplomatik sorunlar gündemde.  İyi haber, Mars ve Satürn'ün 10 Kasım birbirlerine yaptıkları sert görünüm sona eriyor.

11 Kasımda ise dolunay yaşayacağız, her ihtimale açık olun… Hayatın sizin için farklı planları olabilir.

Özellikle Jüpiter önümüzdeki 1 yıl kalacağı Yay burcunda, herkesin hayatında farklı etkiler getirecek. Bolluk ve bereketi, şans ve ilahi bilgiyi getiren Jüpiter bu defa ilk üç ayda Satürn ve Ketu ile beraber hareket ederken 23 Ocaktan sonra Ketu ile etkileşimi ve bolluk bereketin bize ulaşmasını kısıtlayacak. Özellikle maddi beklentileri karşılamada yetersiz kalarak bu yönde ilerleyenleri sıkıntıya sokacak ancak sezgisel ve ruhsal alanda çok büyük ilerleme potansiyeli verecek.

Doğrum haritanıza göre kişiye özel Jüpiter transit analizini (Yaşamakta olduğunuz ana gezegen dönemi ile beraber) bana ulaşarak talep edebilirsiniz.

karma@karmikastroloji.com

Kasım ayının Vedic Ay yükselenlerinize göre kısaca etkilerini aşağıda okuyabilirsiniz. Bu etkiler içinde kişisel gezegen döneminiz bulunmamaktadır. Ana etki her zaman yaşadığımız gezegen dönemidir (Dasha)

Sevgiler

Kayhan Ergezen

 

Ay burcu Koç:

Yeni insanlarla tanışmak faydalı olabilir, bu ay yine de ilişkilerde çok dikkatli olur. Ay sonuna doğru Jüpiter’in olumlu etkisini yaşamaya başlayacaksınız. İlişkilerini sürdürmek hala zor ama Aralık ayından itibaren ilişkilerde keyif ön plana geçecek. Ayın ilk haftasında rakiplere karşı daha güçlüsünüz. Ayın 2. yarısında, arkadaşlar bile rakibe dönebilir. Güven kazanmak ve barış yapmak zorundasınız. Harcamalar bu ay artma eğiliminde özellikle 2. yarıda daha fazla harcama olacak. Öğrenciler için iyi bir dönem olacak.

 

 

Ay burcu Boğa:

Ayın ilk yarısında yakın ilişkilerde çekişmeler yaşanabilir. 2. yarıda ortaklar arasında gereksiz tartışmalar olacak. Evlilik dışı ilişkiler eğer dasha tetikliyorsa gündemde olabilir. Seyahatleri ayın ikinci yarısına denk getirmeyin. Keyifli olma ihtimalleri zayıf olacak. Kötü beslenme alışkanlıklarından kaynaklanan hastalıklar ayın 2. yarısında sizi rahatsız edebilir. Anksiyete problemleri fizyolojik sıkıntıya neden olabilir. Diyeti düzenlenmek gerekiyor. İlk yarı boyunca iş tarafında daha fazla mücadele olurken 2. Yarı daha sakin geçecek. Bu ayı özetlersek ilk bölümde kendinizi öne çıkartabilirisiniz ancak ikinci yarıda diplomatik olmalısınız. Ayın 2. yarısında öğrenciler iyi vakit geçirecekler. Para ödünç almak veya borç almak için dashanızın destekliyor olması gerekir.

 

Ay burcu İkizler:

Hem eş hem çocuklar konusunda dikkatli olmalısınız. Çocuklara davranışınız sertleşebilir ve eşle olan yakınlık da ilk yarı boyunca olumsuz etki altında. Bu problemleri ayın 2. bölümünde çözmek için fırsatınıza olacak.  Anne ve diğer akrabalarla ilişki de ayın ilk bölümünde zor olacak. Ayın ilk yarısında mide problemlerine, hazımsızlığa ve enfeksiyonlara duyarlı olacaksınız. Ayın 2. bölümünde fizyolojik sorunlar azalacak, ancak endişe sorunları devam edebilir. Ayın ilk yarısında iş hayatınızda beklediğiniz desteği bulamayacaksınız. Vergilendirme, spekülasyon, ithalat / ihracat vb. konularda resmi makamlarla ilişkide dikkatli olun. Ayın 2. yarısında bu olumuz etkiler büyük ölçüde çözülecektir. Bu ay’ın genelinde spekülasyon ve riskli yatırımlardan kaçınılmalıdır.

 

Ay burcu Yengeç:

Baskın doğanız, eş, kardeşler vb. ile tartışmaya neden olabilir. Kararlarınızdan, sonradan pişman olacağınız için iletişimin sürdürülmesinde sorun yaşayabilirsiniz. Bu olumsuz etkileşimler tamamen gereksiz olup ve önlenebilir olacak. 2. yarıda çocuklarınızın davranışlarınızla ilgili problemleri olabilir. Ebeveynler ve yakın akrabalarla ilişkiler de zorlaşacak. Karamsar ve huzursuz olmaktan kaçının. Kısa seyahatler ayın ilk yarısında başarılı olacaktır. Bu ay, sıcak ve baharatlı yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Mide sorunları devam edebilir. Bu gereksiz strese neden olabilir. Ayın ilk bölümünde taşınmaz mallarla ile sıkıntı olabilir. Öğrenciler ayın 1. bölümünde zorlanacak 2. bölümde bu zorlanma ortadan kalkacaktır.

 

Ay burcu Aslan:

Bu ay sizi etkileyecek duygulara kapılmayın ve iletişiminizi geliştirin ki sorunlar büyümesin.  Bunu başarırsanız arkadaşlar sadık kalacaklar, akrabalar yardımcı olacak ve aile yaşamındaki rahatlık bir şekilde korunacaktır. İletişim, evlilik içindeki sorunları azaltacak. Aksi takdirde ciddi sorunlar gündemde olur. Seyahatler ayın ilk bölümünde faydalı olur. Ayın 2. yarısı, taşınma planlıyorsanız sorun yaşayabilirsiniz. Kısa süreli seyahatler ayın 2. bölümünde yeni bir şeyler öğrenmek için iyi olabilir. Çok fazla tatlı / yağlı yiyecek, mide sorunlarına neden olabilir. 2. yarıda stres ve nedensiz korku olabilir. Yatırımlarınıza dikkat edin. Ayın ilk yarısı sizi hatalı kararlara sürükleyecek insanlar hayatınıza girebilir. Bilgi toplamak ve planlama yapmak için ayın ilk bölümünü kullanın. Gezegensel etkilerin daha elverişli olduğu son iki hafta boyunca da adım atmaya başlayabilirsiniz. Gayrimenkul işlemleri nedeniyle geniş aile ile olan anlaşmazlıklar keyif kaçırabilir.

 

Ay burcu Başak:

Yakın aile dışındaki insanlarla olan anlaşmazlıklar ayın ilk bölümünde gündeminizde olacak. Kardeşlerle münakaşa ve tartışma yaşanabilir. Ancak, ayın 2. bölümünde aile ortamında daha huzurlu bir atmosfer yaşanacak. Gereksiz duygulara kapılmayın. İlişkilerle ilgili maddi konularda sorunları ayın ikinci bölümünde ortaya çıkabilir. Kısa seyahatler tüm ay boyunca iyi olacaktır. Sağlık olarak ilk kısımda enfeksiyonlardan ve kazalardan biraz hassasiyet olabilir. Özellikle baş ve yüz alanındaki bölge risk altında. Ayın ilk kısmı, işler istediğiniz gibi gitmeyebilir ve bu sizi hafifçe agresif hale getirebilir.  Bilgi planlamak ve toplamak için ayın ilk bölümünü kullanın. Projelerinizi uygulamak için ayın 2. bölümünü kullanın. Gereksiz harcamalar ay boyunca olabilir.

 

Ay burcu Terazi:

Bu ay Mars ve Güneş’in transitleri aile ve arkadaşlar çevrenizde ciddi sorunlara neden olacak. Ego sorunları, dünyanın geri kalanıyla olan bağlantınızı engelleyecek ve iç mutluluğu azaltacaktır. Sosyal ilişkiler bu ay daha önemli olacak. Akrabalar daha az yardımcı olacaktır. Davet edileceğiniz bir etkinlik ilişkileri düzeltme fırsatı verecek. Bir seyahat nedeni ile aileden ayrılma olabilir. Ancak planlanmamış seyahatler ayın ilk bölümünde sıkıntıya neden olabilir. Sağlık sorunu ise fazla çalışma ve yorgunluktan kaynaklanıyor. Özellikle ayın 2. bölümünde, karamsar ve hassas olabilirsiniz. Uykusuzluk da oluşabilir. Boğaz ve ağız hastalıkları durmanız için bir işaret olacak. Ayrıca kazalara karşı duyarlı olun. Her iki yarıda da kurnaz insanlar tarafından kandırılabilirsiniz. Gayrimenkullerle ada miras yolu ile elde edilen değerlerle ilgili dava bu tür insanlar tarafından başlatılabilir. Hırsızlık riskine karşı dikkatli olun. Ayın ilk yarısında yeni projeler, yeni girişimlerle ilgili karar alırsanız ayın ikinci bölümünde fikir değiştirmemek daha uygun olabilir.

 

Ay burcu Akrep:

Ayın ilk bölümünde aile içinde ilişkiler daha fazla gündemde olup enerjinizi alacak. Sosyal ilişkileri genişletmek için ekstra çaba gerekli ama bu çaba olursa iyi fırsatlar yakalayacaksınız. 2. yarıda aile içinde zorlanma devam edecek. Genelde, ilişkilerle ilgili yapılan geçmiş hataların sizi yakaladığı bir ay olacak. Ayın ilk bölümünde yabancı ülkeye yapılacak kısa geziler yararlı olabilir. 2. yarıda yolculuk, verimli olmayabilir. Göğüs bölgesindeki genel rahatsızlıklar 2. yarıda göz ardı edilmemelidir. Ayrıca kazalara ve yaralanmalara karşı dikkatli olun. İş yerinizde takım çalışması ayın ilk yarısında yardımcı olacaktır. Güvenmediğiniz tanıdığınız kişilere borç vermeyin. Harcamalar yüksek kalmaya devam edecek.

 

 

Ay burcu Yay:

Ay boyunca etrafınızdaki insanlardan bir şekilde sizi destekleyecek. Yeni ortaklıkların işe yarayacağı bir ay. Egolarınızı ve tartışmacı yönünüzü bir kenara bırakabilirlerseniz, yeni arkadaşlıklar/bağlantılar ortaya çıkabilir. Uzlaşma yaratabilirseniz, başarı sağlanabilir. Uyku bozuklukları ve göğüs enfeksiyonu ayın 2. bölümünde sizi rahatsız edebilir. Ayın ilk yarısında terfi ve ilerleme konusunda endişeleriniz olabilir. İkinci yarıda, yeni girişimler çok fazla işe yaramaz ama zorlukların üstlenecek cesaretiniz olacak. Aynı zamanda, meslektaşlarınız yardımcı olacak ve bir lider olarak tanınacaksınız. Tabii Ego’nuzu bırakabilirseniz. Harcamalar yüksek olacak ve lüks eşya satın alacaksınız.

 

Ay burcu Oğlak:

Baba ile çatışma riski var, ancak iş arkadaşlarınızla ve arkadaşlarınızla verimli beraberlikler/ girişimler olabilir. Eğer ortak/partner arıyorsanız ve aşk ilişkilerinin kalıcı ilişkiler istiyorsanız bu ay potansiyel etkiler yanınızda, yeni tanışmalar uzun süreli beraberlikler getirebilir.  Yolculuk sizi zorlasa da sonuç iyi olacaktır. Bu ay Kas ağrısına duyarlı olabilirsiniz. Fizyolojik sağlık, ayın 2. yarısından başlayarak iyi olacak. O zaman bile, kalp problemleri ihmal edilmemelidir. Ayın ilk yarısında iş alanında maceraya size huzursuzluk getirebilir, dikkatli olmazsanız yasal sorunlar ortaya çıkabilir. Ortaklar arasındaki farklılıklar küçük şeyler üzerinde ortaya çıkabilir. Abartılı ve sadece itibar nedeni ile yüksek tutarlı bir harcama olabilir. Saygın kişilerle tanışabilir ve onlardan fayda sağlayabilirsiniz. Gelir kaynağında artış potansiyeli var.

 

Ay burcu Kova:

Ay boyunca baba ile ilgili sorunlar olabilir. Ortaklarla maddi konularda sıkıntı yaşanabilir. Ayın ikinci bölümünde sorunlar ortadan kalkacak. Ayın ilk kısmı romantizm için iyi değil. Ayın ikinci yarısı uzun mesafeli yolculuk olabilir ancak önceden iyi planlanması gerekir. Zihinsel kaygılar ayın ilk bölümünde sizi bunaltabilir. Ayın 2. Yarısı sağlık daha iyi ancak yine de kas ağrısı olabilir. Spor salonunda kazalara dikkat edin.  İş hayatında üstünlerle uyum konuları ayın ilk bölümünde keyfinizi kaçırabilir. İş hayatı ile ilgili karar verirken ikinci bölüm daha destekleyici etkiler barındırıyor. 2. Bölümü terfi fırsatlarını yöneticiniz ile tartışmak için daha iyi sonuç verecektir. Yine de, istenmeyen bir yer değişikliği gerçekleşebilir.

 

Ay burcu Balık:

Bu ay Mars ve Güneş’in transitleri, önceki ayda olduğu gibi, eşinizle pek çok gereksiz tartışma ve çatışmanın devam edeceğini gösteriyor. Bu sorunlar aslında size bir mesaj ve karmanızdaki hatalara düşüyorsunuz.  Evde yaratılan sağlıksız bir atmosfer olacak. Çekildiğiniz tuzaktan çıkabilirseniz bu ay size iletişim sorunu çözmek ve romantizm için şans verecek. Ayın 2. bölümünde, babanıza iyi bakmanız gerekir. Bu ay seyahat sırasında kazalara ve hırsızlığa dikkat etmeniz gerekir. Dini/spiritüel seyahat planlıyorsanız ayın 2. bölümünde olursa çok keyifli geçecek. Uzaktaki insanlarla iletişim kurmak iyi olacak. Ay boyunca sigara içmeye ve içmeye bağımlı olabilirsiniz. Stres nedeniyle yüksek kan basıncı oluşabilir. Stres sizi her zamankinden daha huzursuz edebilir. İş arkadaşlarınızla olan anlaşmazlıklardan ve yöneticiler/otorite ile ay boyunca tartışmadan kaçınılması gerekir. Bu sorunlar kariyerinizi ve performansınızı engeller ya da bir primden mahrum bırakır. Yeni kredi almak ve bu parayla projelere başlamak için iyi bir zaman değil.

 

Tarih: 3 Kasım 2019
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Vedic Astroloji Okulu
İzmir ve İstanbul
05324515478
karma@karmikastroloji.com
SOSYAL MEDYA