Vedik Astroloji / Jyotish, yani Tanrı’nın ışığı….


 Vedik Astroloji / Jyotish, yani Tanrı’nın ışığı….

Hint Veda’larının en önemli öğretilerindendir ve kişinin kendisini tanıması ve bilmesini sağlar. Yoga, Ayurveda ve Vedanta aracılığıyla da bunları uygulama aşamasına geçirir. Kendini bilme, kendi kendini iyileştirme ve kendi kendini gerçekleştirme yolu olan doğal ve bütünsel bir yaklaşımdır.

Vedik astroloji, yaşam amacımızı ve karmamızı nasıl en iyi şekilde ele alacağımızı ve aşabileceğimizi anlamamızı sağlar.  Bazı astrologlar “belli sebeplerle!” danışanlarında korku veya yanlış beklentiler yaratır. Tanrı’nın ışığı olan Vedik bilgi, içsel varlığımızın daha yüksek Benliğim ile bağ kurarak karmayı nasıl aştığını öğretir. Harita kişinin kendi seçimlerinin bir yansımasıdır ve bizi hayat amacımıza götüren tüm donanımı içerir. Bu nedenle doğum haritasında ilk bakışta ne kadar zor bir yerleşim gözükürse gözüksün onun kişiye hizmet eden ilahi bir yerleşim olduğunu görebilmek ve analiz ederek danışana aktarabilmektir iyi bir Vedik astrologunun amacı.

Bazı insanlar astrolojinin, evlilik, çocuklar, eğitim, kariyer ve tüm yaşam olaylarının doğumdan ölüme kadar yaşamdaki tüm olaylar için kesin tarihler sağlayabileceğini düşünmektedir. Eğer böyle olsaydı özgür iradenin bize verilmiş olması saçma olurdu. Yalnızca kaderimizi kör bir şekilde yaşamak olurdu bu.

 Vedik astroloji, yaşamımızdaki önemli eğilimleri anlamamıza yardımcı olur ve bize ışık tutar. Bizler ölümsüz ruhlar olarak, herhangi bir dış kaderin kölesi değiliz sadece daha büyük bir yaratıcılık ve farkındalık boyutunda karmik enerjilerimizi ve bu yaşamdaki hedeflerimizi deneyimlemek için burada olan ruhlarız.

Burada amaç dramatik bir biçimde hayatımızı etkileyen karmik hatalardan sakınmak ve tuzaklara düşmemek. Başımıza gelen tüm deneyimler kendi seçimimiz, bu deneyimleri neden seçtiğimizi ve bize nasıl hizmet ettiklerini öğrenmek ruhsal gelişimimiz için çok değerli.

Haritalarımızdaki zorlayıcı etkileri azaltmak, güçlü yönleri daha da ortaya çıkarmak için de kendimizi tanımalıyız. Kendini tanıma sürecinde meditasyon/doğru ibadet yoluyla daha yüksek bir farkındalık geliştirirsek, yaşamımızın her alanında “aslında hep aradığımız” sonsuz iç huzur ve mutluluğa erişiriz. Refah hissi hem maddi hem manevi dünyada “tam’lık” hissine dönüşecektir.

Vedik astroloj, yaşamlarımızda işleyen gezegensel etkileri ve muhtemelen baskın olacakları çeşitli zamanları anlamamıza yardımcı olur. Bu, onları kör bir şekilde kader olarak kabul etmek değildir, dış yaşamlarımızdaki mevsimlere uyum sağlamak gibi, enerjilerini optimal bir şekilde nasıl ayarlayabileceklerini öğrenmek.

İşte kendini tanıma noktasında Vedik Astrolojik önemli bir danışma modeli oluşturur, çünkü Dharma, Artha, Kama ve Moksha gibi yaşamın tüm ana hedeflerini ve bunların peşinden gitmek için gereken fiziksel ve zihinsel sağlığı incelemek için araçlara sahip olan tek öğretidir. Bu yüzden astrolojinin Vedaların ve tüm Vedik uygulamaların rehberi olduğu söylenir.

 

Sevgiler…

Tarih: 21 Temmuz 2019
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Vedic Astroloji Okulu
İzmir ve İstanbul
05324515478
karma@karmikastroloji.com
SOSYAL MEDYA